logo TVP

TVP ten jeden raz robi to dobrze. Rosyjskie programy znikną z ramówki


25 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

TVP oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w związku z inwazją Rosji na Ukrainę podejmują zdecydowane kroki. Embargo objęło rosyjskie stacje oraz programy telewizyjne.

TVP po jasnej stronie mocy

Telewizja Polska w generalnej dyskusji w pozarządowych kanałach raczej nie ma dobrej reputacji, lecz tym razem należy pochwalić gest stacji. Zbrojna agresja Rosji na Ukrainę spowodowała, że TVP zrezygnowało z emisji rosyjskich programów na swoich kanałach. Zarówno na TVP 2, jak i na TVP VOD nie obejrzymy już więcej produkcji Kozacka miłość oraz Stepowa miłość. Wirtualnemedia.pl. donoszą ponadto, że rosyjskie kanały znikną także z rozkładówki telewizji od Orange.

Przeczytaj: Jak okpić TVP? Youtuber masakruje „Wiadomości”

TVP Rosja sankcje
logo TVP

Nie tylko Telewizja Polska. Nie dla rosyjskich programów

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji również przyjęła stanowcze stanowisko. KRRiT zamierza usunąć rosyjskie stacje telewizyjne, które obecnie są dostępne w polskich sieciach kablowych, między innymi Russia Today i RTR Planeta.

Pracujemy nad wycofaniem zgody. Wydamy dziś komunikat 

– powiedział w oświadczeniu dla Press.pl Witold Kołodziejski, przewodniczący KRRiT.

KRRiT zgodnie z ustawą o radiofonii i telewizji ma wolność w usunięciu kanałów, które w przeciągu ostatniego roku co najmniej dwukrotnie wyświetliły treści rozpowszechniające działania niezgodne z prawem, polską racją stanu, propagowały postawy oraz poglądy stające w opozycji do dobra społecznego i naszpikowane „treściami nawołującymi do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym lub zagrażające bezpieczeństwu”.

Jak pomóc Ukrainie?

Parlament Europejski przyjął aplikację Ukrainy dotyczącą przystąpienia do Unii Europejskiej, a organizacje humanitarne nie ustają w pomaganiu naszym sąsiadom.

Polski Czerwony Krzyż uruchomił zbiórkę pieniędzy na rzecz poszkodowanych w Ukrainie. Środki będą przeznaczone w pierwszej kolejności na m.in. zakup żywności, materiałów opatrunkowych oraz zabezpieczenie innych priorytetowych potrzeb.

Redakcje Rytmy.pl i Muno.pl razem dla Ukrainy!

Fundacja Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej stworzyła zbiórkę, która jest dostępna pod linkiem Pomoc dla Ukrainy.

Przedstawiciele strony Support Ukraine opublikowali w mediach społecznościowych post instruktażowy dotyczący pomocy dla Ukraińców.

TVP oraz Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji w związku z inwazją Rosji na Ukrainę podejmują zdecydowane kroki. Embargo objęło rosyjskie stacje oraz programy telewizyjne. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! TVP […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →