fot. materiały prasowe / Wikipedia

Nikodem Rozbicki jako Adam Mickiewicz. Powstaje film o wieszczu


07 czerwca 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Ruszyły zdjęcia do filmu o Adamie Mickiewiczu i jego młodzieńczej miłości Maryli Wereszczakównie. W głównej roli koprodukcji historycznej Telewizji Polskiej Niepewność zobaczymy Nikodema Rozbickiego.

Młody Adam Mickiewicz w filmie Niepewność

Niepewność reżyserii Waldemara Szarka (Żegnaj, Rockefeller; Na dobre i na złe) będzie przedstawiać fragment młodości Adama Mickiewicza. 22-letni mężczyzna, który zapowiada się na wielkiego poetę, spędza lato w posiadłości swoich przyjaciół. Nie spodziewa się, że pozna tam miłość – Marylę Wereszczakównę.

fot. materiały prasowe

„Pojawia się tam piękna Maryla. Serce młodemu Adamowi bije coraz mocniej, ale jest tam też jego najbliższy przyjaciel Tomasz Zan, który również spogląda na Marylę. Dochodzi do konfrontacji dwóch panów, z której Adam wychodzi zwycięsko. Tomasz wyjeżdża, zostawiając pole swojemu przyjacielowi, aby ten swoje życie, szczęście odnalazł w Maryli…” – zapowiada Mateusz Matyszkowicz, prezes TVP, która realizuje produkcję.

Adam Mickiewicz miał inspirować się gorącym romansem w romantycznej scenerii przy pisaniu Ballad i romansów. Film Niepewność opowie również o tle historycznym tamtego okresu, czyli pierwszych latach Królestwa Kongresowego pod berłem cara Aleksandra I.

fot. materiały prasowe

Obiecująca obsada

W rolę polskiego wieszcza wciela się Nikodem Rozbicki, aktor szeroko znany polskiej publice z filmów Bejbi blues, serii Listy do M., a w ostatnich latach seriali Chyłka, Sexify 2 i najnowszego Bracia. Niedawno otrzymał również stypendium w amerykańskiej szkole aktorskiej w Los Angeles oraz rozpoczął karierę muzyczną. Nagrał dotychczas EP-kę z projektem FLAUTA, z której mogliśmy usłyszeć już singiel Mamo. Do roli Adama Mickiewicza miał przygotowywać się aż 5 lat, jak pisze na swoim Instagramie.

Zagra u boku takich aktorów i aktorek, jak: Aleksandra Piotrowska (O mnie się nie martw), Dorota Landowska (Daleko od okna; Generał Nil), Adrian Zaremba (Wołyń; Powidoki), Marek Kalita (Drogówka; Wszystko, co kocham; Wataha), Piotr Garlicki (Na dobre i na złe; Barwy ochronne) i Andrzej Mastalerz (Ewa; Dzień świra). Za zdjęcia odpowiada Bartosz Piotrowski. Nieznana jest jeszcze data premiery.

fot. materiały prasowe

Ruszyły zdjęcia do filmu o Adamie Mickiewiczu i jego młodzieńczej miłości Maryli Wereszczakównie. W głównej roli koprodukcji historycznej Telewizji Polskiej Niepewność zobaczymy Nikodema Rozbickiego. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? Młody Adam Mickiewicz w filmie Niepewność Niepewność […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →