Jak okpić TVP? Youtuber masakruje „Wiadomości”


16 listopada 2020

Podziel się newsem:

TVP siedzi w wiadomo czyjej kieszeni, stąd też codziennie serwuje Polakom starannie wyselekcjonowane treści. Widzowie mogą być absolutnie pewni rzetelności owych faktów. Szerzenie dezinformacji i fake newsów? Nie dotyczy. Jednak… znalazł się ktoś, komu tytuły reportaży w Wiadomościach wydały się nieco niedorzeczne. I tak powstała piosenka.

Reklama

TVP zmiażdżone swoją własną bronią. Kto mieczem wojuje, ten od miecza ginie

Robi fikołki na skinienie Niewidzialnej Ręki i przyjmuje pieniążki (bo bardziej pogardliwie, powiedzieć się nie da) za emitowanie pochwalnych peanów na cześć partii rządzącej. Chodzi oczywiście o telewizję publiczną, zorientowaną ściśle na prawo i będącą narzędziem do propagowania treści często nieprawdziwych, a nierzadko i wymierzonych w pewne grupy społeczne. Wiadomości na TVP w pewnym sensie są jednak atrakcyjne, bo gatunkowo to całkiem niezły komediodramat. Osławione paski z dołu ekranu zainspirowały pewnego youtubera do stworzenia piosenki, która prędko podbiła Internet – no i mamy kolejny wkład rządu w kulturę. Co z tego, że raczej nietrafiony.

TVP
źródło: Oglądam Wiadomości, bo nie stać mnie na dopalacze

Chmura wirusowa nad demonstrantami – wybierz swój ulubiony pasek z TVP

Paweł Kieler w niecałe dwa tygodnie zgarnął ponad 1,5 miliona odtworzeń pod swoim śpiewającym wykonaniem haseł prosto z Wiadomości. Wstrzelił się w klucz: paski z TVP zawsze były absurdem, lecz niepokój w społeczeństwie kazał patrzeć rządowym narzędziom na ręce – no i wychodzą z tego takie kwiatki, jak chmury wirusowe nad demonstrantami. Sianie paniki pierwsza klasa, no ale czego właściwie mogliśmy się spodziewać? Wracając jednak do Pawła – pomysł klasa, za porządny reaserch szanuję, a sam kawałek o uroczym tytule Gdyby Wiadomości były piosenką jest naprawdę sympatyczny (i całkiem skoczny), z grunge’owym – czyli idealnym do pokpiwania z systemu – zacięciem.

Paweł Kieler – Gdyby Wiadomości były piosenką

Oczywiście to nie pierwszy (i zapewne nie ostatni) przypadek, kiedy publicznej telewizji obrywa się w Internecie. Paweł Kieler zrobił to grzecznie i ze smakiem, więc mam szczerą nadzieję, że uniknie wizyty panów w czarnych garniturach. Kto wie, może od obśmiania niedorzeczności TVP zacznie się jego właściwa muzyczna kariera?

TVP siedzi w wiadomo czyjej kieszeni, stąd też codziennie serwuje Polakom starannie wyselekcjonowane treści. Widzowie mogą być absolutnie pewni rzetelności owych faktów. Szerzenie dezinformacji i fake newsów? Nie dotyczy. Jednak… znalazł się ktoś, komu tytuły reportaży w Wiadomościach wydały się nieco niedorzeczne. I tak powstała piosenka. TVP zmiażdżone swoją własną bronią. Kto mieczem wojuje, ten […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.