fot. materiały prasowe

Stary Maneż: najlepsze kulturalne miejsce w Gdańsku


26 października 2021

Podziel się newsem:

Stary Maneż to centrum kultury we Wrzeszczu, które nie tylko wygląda, ale i brzmi. Wieczorową porą robi niemałe wrażenie i jest idealną opcją na kulturalne spotkanie. W najbliższym czasie odbędą się tam koncerty topowych polskich artystów – sprawdźcie sami!

Stary Maneż – gdańskie must see

Mimo, że w Gdańsku nie mieszkam, to zdarzyło mi się uczestniczyć w różnych muzycznych eventach w Trójmieście. Pozwiedzałam różne kluby, te mniejsze i te większe, a także te wpisujące się w industrialny klimat miasta. W czołówce moich wspomnień z tych wydarzeń jest Stary Maneż, który totalnie jest miejscem, które spokojnie mogłoby robić nie tylko za wizytówkę Wrzeszcza, ale i całej kulturalnej oferty miasta.

Już te pierwsze wizualne wrażenia sprawiają, że chce się tam bywać – to znaczy, regularnie. Estetyka robi swoje, ludzie są wzrokowcami, a lokal w istocie zachęca do odkrycia jego pełnej oferty. Prócz koncertów, spotkań, gal biznesowych, znajduje się tam również restauracja oraz rzemieślniczy browar. Składa się to razem na unikalny, alternatywny kompleks kulturalny. Stary Maneż znacznie ożywił Wrzeszcz i sprawił, że jest on teraz jedną z najmodniejszych dzielnic w Gdańsku.

Przeszłość i teraźniejszość wzajemnie się przenikają, jednak nic nie jest w stanie powstrzymać upływającego czasu. Jego bieg wypędził konie z przestrzeni miejskiej pozostawiając relikty służące ich utrzymaniu. I tak też, po wielu latach dawny maneż Czarnych Huzarów zyskał zupełnie nowy wymiar, objawiając się w postaci kultowego miejsca, sprzyjającego integracji lokalnej społeczności.

– czytamy na stronie Starego Maneżu
Stary Maneż koncerty
fot. materiały prasowe

Koncertowa przyszłość Starego Maneżu

Śmietanka artystyczna z Polski, ale nie tylko, na miejsce swoich koncertów obiera właśnie Stary Maneż. Lokalizacja, świetna akustyka – to wszystko pracuje na to, że muzycy tak chętnie tam wracają. Poniżej przedstawiamy Wam fragmentaryczny program na okres jesienno-zimowy – cztery propozycje, spośród wielu koncertów, które odbywają się w Starym Maneżu.

Mikromusic

Zespół w Gdańsku zagra i opowie o miłości, promując przy tym swoją najnowszą płytę zatytułowaną Kraksa. Mikromusic zachwyci wszystkich, którzy lubią melancholię oraz nostalgię, ale pośród niej poszukują również zadziorności. Ich brzmienie inspiruje muzyka, o której obecnie mówimy stara, a więc przekrój lat 60-tych i 80-tych. Natalia Grosiak, wokalistka zespołu zaskoczyła także ostatnio intrygującymi współpracami. Łącząc siły z Miouoshem oraz z Zespołem Śląsk nagrała utwór Chmury, który zasilił tracklistę Pieśni Współczesnych. Ponadto wokalnie wsparła Tymka w utworze BROŃ CZERWONA, który raper nagrał pod aliasem Seven Phoenix. Duża przestrzeń, duże możliwości, rozpiętość muzycznego kontentu. Lepiej nie przegapić – Mikromusic wystąpi w Starym Maneżu już 26 listopada.

Mikromusic stary maneż koncert
fot. materiały prasowe

Mikromusic – A ja co?, posłuchaj singla

Król

Dzień później, Stary Maneż przejdzie we władanie Błażeja Króla, który intensywnie promuje wydaną w kwietniu tego roku płytę DZIĘKUJĘ. Po artyście można spodziewać się absolutnie wszystkiego – kto na nim już był, ten wie, kto nie był – powinien się wybrać, aby się przekonać. Sama miałam już okazję przesłuchać ów materiał na żywo już dwa razy. Krótko mówiąc, interpretacja sceniczna wiele wnosi do utworów z poziomu „zero”. Muzyk wraz ze swym zespołem w składzie: Iwona Król, Thomas Fietz, Jan Migdal oraz Monia Muc zagra w Gdańsku 27 listopada.

król stary maneż
fot. Ola Bodnaruś

król – ZBYT DOBRZE CI IDZIE (feat. Grzegorz Skawiński), posłuchaj singla

Karaś/Rogucki

Duet, którego nikt się nie spodziewał, ale każdy potrzebował? Początkowo sceptycznie podchodziłam do tej fuzji, a teledyski podobały mi się bardziej niż same piosenki Karasia/Roguckiego. Finalnie Ostatni Bastion Romantyzmu stał się jednym z albumów, którym poświęciłam naprawdę sporo czasu. Obaj artyści powalają charyzmą, więc czego można spodziewać się po ich koncertach? W Starym Maneżu duet wystąpi z materiałem ze swego debiutu, lecz śmiało można wyczekiwać nowości, jak choćby singla z Julią Wieniawą, wydanego wiosną Koncert zespołu odbędzie się 4 grudnia – zapraszamy!

Karaś/rogucki stary maneż koncerty
fot. materiały prasowe

Karaś/Rogucki – Bezpieczny Lot feat. Julia Wieniawa (Official Video), posłuchaj singla

Tymek

Niedawno ukazała się jego płyta Popularne, będąca kontynuacją albumu Klubowe, który zgodnie ze swym tytułem (samospełniająca się przepowiednia?) rozbujała parkiety w całej Polsce. Tymek jednak nie tylko bangerami stoi – rozmachu zdecydowanie nie można mu odmówić. Incognito i równocześnie ze swoim głównym projektem, realizuje się jako Seven Phoenix, ponadto szokuje wytrawnymi kolaboracjami, jak choćby z Brodką i Urbanskim. Artysta wystąpi w Starym Maneżu 16 grudnia i będzie to jeden z czterech koncertów, które zagra w ramach AUTUMN TOUR.

Tymek  koncerty autumn tour
fot. materiały prasowe

Tymek, Brodka, Urbanski – Ostatni (Rojst ’97 | Netflix), posłuchaj singla

To oczywiście nie wszystkie koncerty oraz eventy, jakie odbywają się w Starym Maneżu. Koniecznie odwiedzajcie ich Facebooka i bądźcie na bieżąco!

Stary Maneż to centrum kultury we Wrzeszczu, które nie tylko wygląda, ale i brzmi. Wieczorową porą robi niemałe wrażenie i jest idealną opcją na kulturalne spotkanie. W najbliższym czasie odbędą się tam koncerty topowych polskich artystów – sprawdźcie sami! Stary Maneż – gdańskie must see Mimo, że w Gdańsku nie mieszkam, to zdarzyło mi się […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty! Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →