Spring Break i kwestia społeczna: zapraszamy na panel „Artysta na barykadach”


29 października 2020

Podziel się newsem:

Enea Spring Break w porozumieniu z organizacją Keychange realizuje specjalny tydzień tematyczny. W ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się panel skupiony wokół problemu wykluczenia społecznego kobiet oraz mniejszości seksualnych w branży muzycznej

Spring Break jest z nami muzycznie i społecznie

W świetle ostatnich wydarzeń na scenie polityczno-społecznej, poznański festiwal istotnie nie mógł wybrać sobie lepszego momentu, by wystartować z nowym programem. Sprawa jest świeża, sprawa jest nawet bardziej, niż na czasie – bo duszeniem praw kobiet żyje obecnie zdecydowana większość Polaków. Spring Break razem z organizacją Keychange, działającą na rzecz równości płci serdecznie zachęca do uczestnictwa w panelu online Artysta na barykadach. Czy muzyka może być narzędziem społecznej zmiany. W dyskusji wezmą udział przedstawiciele branży muzycznej, czynnie zaangażowani scenicznie, a rozmawiać będą na temat płci, identyfikacji seksualnej oraz form aktywizacji.

Spring Break

Spring Break – artyści mają głos

Już dziś o godzinie 18.00 rozpocznie się wydarzenie online, którego gospodynią będzie Magda Chołyst (Artist in Bloom), reprezentującą Keychange oraz szereg polskich artystów, świeżo upieczonych ambasadorów organizacji. Podczas panelu Artysta na barykadach. Czy muzyka może być narzędziem społecznej zmiany? wypowiedzą się Avtomat, Karolina Czarnecka i Iwona Skwarek z zespołu Rebeka. W trakcie dyskusji z pewnością wysunie się aktualny kontekst sytuacji panującej w Polsce, a rozmowa toczyć się będzie dookoła propozycji zmian społecznych, a także działaniach Keychange, wspierających owe przekształcenia. Panel będzie można oglądać na żywo na platformie YouTube na kanale festiwalu oraz za pośrednictwem Facebooka organizatorów.

Spring Break 2020: panel Keychange – Artysta na barykadach

Spring Break i Keychange – chodzi o równość

Ponad 350 firm oraz organizacji wsparło Keychange, zadeklarowało się i podpisało pod zobowiązaniem zrównania płci. Do tego grona dołączyła wytwórnia Kayax, jeden z prężniej działających polskich labeli. Dobrze to wróży na przyszłość – zainteresowanie tematem rośnie, a nie idą za tym puste słowa, a czyny. Głos artystów jest ważny, dlatego też wypowiedzą się oni na frapujące zagadnienie dyskryminacji, tudzież panujących nierówności i odtrąceń podczas panelu dyskusyjnego w ramach poznańskiego Spring Breaka. Partnerami i sygnatariuszami panelu są także Chimes i Ethno Port.

Spring Break Keychange

zdjęcie główne: fot. Zorka.5

Enea Spring Break w porozumieniu z organizacją Keychange realizuje specjalny tydzień tematyczny. W ramach tegorocznego festiwalu odbędzie się panel skupiony wokół problemu wykluczenia społecznego kobiet oraz mniejszości seksualnych w branży muzycznej Spring Break jest z nami muzycznie i społecznie W świetle ostatnich wydarzeń na scenie polityczno-społecznej, poznański festiwal istotnie nie mógł wybrać sobie lepszego momentu, […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Kup Bilet Otwarty na dowolny koncert

Biletomat.pl
50-500 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →