fot. materiały prasowe

Spotify z feedem jak na TikToku? Aplikacja testuje nowe funkcje


26 listopada 2021

Podziel się newsem:

Spotify bada nowe możliwości. Aplikacja właśnie rozpoczęła testy nowej opcji wyszukiwania muzyki, która przypomina nieco działanie TikToka.

Co nowego na Spotify?

Użytkownicy popularnego serwisu streamingowego żyją już tylko w oczekiwaniu na tegoroczne podsumowanie, ale zanim pojawi się Wrapped 2021, może się okazać, że aplikacja będzie mieć jeszcze inne niespodzianki w zanadrzu. TechCrunch donosi, że Spotify testuje funkcjonalność nowego modelu wyszukiwania muzyki, zbliżonego działaniem do feedu TikToka.

Funkcja Discover pojawiła się na dolnym pasku i przybiera formę pionowego kanału video. Użytkownicy aplikacji mogą podobnie jak w TikToku przesuwać palcem po ekranie i w ten sposób odkrywać kolejne utwory, zapisywać te, które im się podobają oraz omijać te, które ich nie interesują. Owa funkcja jest obecnie w czasie testów, a wersja beta pojawiła się jedynie na wybranych urządzeniach, na których zainstalowano rzeczony serwis streamingowy.

Spotify TikTok
fot. materiały prasowe

Proste i samodzielne szukanie muzyki na wyciągnięcie ręki

Kanały mają funkcjonować bardzo intuicyjnie. Podczas przeglądania krótkie klipy z fragmentami piosenek będą się wyświetlać w ustalonych sekwencjach czasowych na pełnym ekranie. Użytkownicy będą mogli polubić dany utwór lub pominąć piosenkę i kontynuować scrollowanie. Będą mieli również możliwość z tego poziomu wybrać i wyświetlić klasyczny informacyjny widok Spotify.

Chris Messaina, który jako pierwszy odkrył nowe opcje aplikacji podsumował w swoim tweecie, że wygląda to jak uproszczona wersja feedu TikToka.

Przeczytaj: Spotify na prośbę Adele usuwa przycisk shuffle

Spotify potwierdziło, że testuje nowe funkcje, jednakże nie zdradziło żadnych szczegółów. Nie wiadomo więc, czy i kiedy (jeśli w ogóle) opcja Discover będzie dostępna dla wszystkich użytkowników.

Spotify bada nowe możliwości. Aplikacja właśnie rozpoczęła testy nowej opcji wyszukiwania muzyki, która przypomina nieco działanie TikToka. Co nowego na Spotify? Użytkownicy popularnego serwisu streamingowego żyją już tylko w oczekiwaniu na tegoroczne podsumowanie, ale zanim pojawi się Wrapped 2021, może się okazać, że aplikacja będzie mieć jeszcze inne niespodzianki w zanadrzu. TechCrunch donosi, że Spotify […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →