27.fuckdemons, źródło: kadr z teledysku „u ciebie”

Spotify celebruje Pride Month specjalnymi playlistami. Pojawiają się na nich polscy raperzy i raperki


09 czerwca 2022

Podziel się newsem:

Spotify proponuje swoim odbiorcom nowy szeroki wybór playlist, które są dedykowane społeczności LGBT i jej sojusznikom. Platforma streamingowa przygotowała również zestawienia piosenek we współpracy z aktywistami i influencerami. Sprawdź!

Jakie nowe playlisty zaprezentowało Spotify?

Playlisty Spotify, powstałe przy okazji Miesiąca Dumy, są współtworzone przez redakcję platformy z aktywistami i influencerami związanymi ze społecznością LGBT. Przedstawiamy kilka spośród nowych propozycji:

PRIDE POLSKA 

Posłuchaj głosu polskich artystów LGBTQ+. Wyjątkowe spektrum dźwięków na jednej playliście. Cover: sedguy

– czytamy w opisie zestawienia

Na playliście znalazły się utwory m.in. 27.Fuckdemons czy Ruskichfajek.

TĘCZOWE PARTY

Ikony, reprezentanci, sojusznicy: kultowe utwory, które wypełnią każdą imprezę miłością i równością.

PRIDE BEYOND BORDERS

Cutting edge LGBTQQIA+ artists from around the world. Cover: G Flip

To nie koniec. Wcześniejsze playki to dzieło redakcji Spotify. Platforma streamingowa poprosiła również przedstawicieli Parady Równości w Warszawie, organizacji Miłość Nie Wyklucza oraz influencerów wspierających lub należących do społeczności LGBT.

Jak co rok, czerwiec to czas celebrowania wolności, równości i tolerancji. W tym okresie Spotify okazuje szczególne wsparcie dla queerowych twórców i społeczności LGBTQ+, uruchamiając tematyczne playlisty. Twarzami polskiej odsłony kampanii zostali m.in.: Micuła, thekayetan, Antonina czy WaluśKraksaKryzys.

– komentuje Spotify

Przez cały czerwiec użytkownicy Spotify zyskają również dostęp do specjalnej zakładki Pride zawierającej wyjątkowe brzmienia ze wszystkich stron świata oraz dedykowane playlisty z porywającą muzyką do świętowania Miesiąca Dumy z podniesioną głową. Pod zakładką słuchacze znajdą także polecane podcasty poruszające tematykę równości i tolerancji.

Przeczytaj także: LEGO wspiera społeczność LGBTQ+. Oto pierwszy tęczowy zestaw klocków

źródło: Spotify

Przeczytaj także: Moje Rytmy #62: thekayetan staje w obronie społeczności LGBTQIA+

Spotify proponuje swoim odbiorcom nowy szeroki wybór playlist, które są dedykowane społeczności LGBT i jej sojusznikom. Platforma streamingowa przygotowała również zestawienia piosenek we współpracy z aktywistami i influencerami. Sprawdź! Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →