fot. Netflix

“Królowa”, czyli polski serial o drag queen ma rację bytu. Jest zwiastun


25 maja 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Królowa już wkrótce na Netflixie. Na YouTubie wylądował zwiastun polskiego serial u drag queen. W produkcji wystąpili między innymi Andrzej Seweryn oraz Maria Peszek.

Królowa już wkrótce na Netflixie. Wcale nie pierwszy polski drag

Już 23 czerwca, zakładam, że nieprzypadkowo w pride month, odbędzie się premiera polskiego serialu Królowa. Produkcja zadebiutuje na Netflixie z towarzyszeniem wysokich oczekiwań. Temat nie jest może drażliwy, ale dla przeciętnego odbiorcy, który nie wgłębiał się nigdy wcześniej w tematykę drag – po prostu nowy, dlatego to ważne, aby przedstawić go we właściwy sposób: umiejętnie i ze smakiem. Żarty o chłopach przebranych za babę to już przeżytek (mam nadzieję); serial z Andrzejem Sewerynem w roli głównej może zrobić dużo dobrego na tym polu i być może, nawet wnieść drag w Polsce do okołomainstreamowego poziomu.

Renomowany paryski krawiec, występujący również jako drag queen, wraca do rodzinnego miasta w Polsce, aby odnowić więzi z córką po kilkudziesięciu latach nieobecności.

– głosi opis produkcji

Przeczytaj: Ralph Kaminski w Dzień Coming Outu z poruszającym teledyskiem do utworu Tata

Królowa zwiastun andrzej seweryn netflix
fot. Netflix

Rodzinne tajemnice i pociąg do teatru

Na YouTubie właśnie pojawił się pierwszy zwiastun serialu Królowa. Projekt zapowiedziano w zeszłym roku, natomiast już za niespełna miesiąc serial będzie można oglądać na Netflixie. W zwiastunie pokazano zajawki show i transformację Sylwestra (Andrzej Seweryn) w Lorettę, czyli jego sceniczne alter ego. Trailer dał również widzowi wgląd w skomplikowaną relację między mężczyzną a jego córką, Wiolettą (w tej roli Maria Peszek).

Więcej zobaczycie na Netflixie – czteroodcinkowy miniserial Królowa trafi do katalogu platformy już pod koniec czerwca. Czekacie?

Królowa | Oficjalny zwiastun | Netflix

Królowa już wkrótce na Netflixie. Na YouTubie wylądował zwiastun polskiego serial u drag queen. W produkcji wystąpili między innymi Andrzej Seweryn oraz Maria Peszek. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →