fot. miniatura YouTube filmu „I Still Got It (Mixtape Visual)

Powstanie film biograficzny o Snoop Doggu. Scenariusz stworzy człowiek odpowiedzialny za „Czarną Panterę”


10 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Snoop Dogg szykuje się do kolejnego projektu. O legendzie z Long Beach zostanie nakręcony film fabularny. Pracować nad nim będzie m.in. scenarzysta Czarnej Pantery.

Snoop Dogg z filmową biografią

Wczoraj na łamach serwisu „Deadline” ukazała się informacja o kolejnych poczynaniach Snoop Dogga. Obecny właściciel Death Row Records otworzył niedawno Death Row Pictures, które zajmie się… przeniesieniem historii rapera na ekran.

Zobacz: Snoop Dogg dementuje słowa swojej rollerki blantów. Ile naprawdę pali raper?

Nad filmem biograficznym będą pracować także Allen Hughes jako reżyser oraz Robert Cole jako scenarzysta. Drugi z wymienionych przygotowywał skrypty do obu Czarnych Panter Marvela. Dzieło, które na razie nie ma tytułu, powstaje przy wsparciu Universal Pictures. Producentami filmu, oprócz Snoopa, są Allen Higes i Sara Ramaker.

Długo czekałem na ten projekt, ponieważ chciałem wybrać odpowiedniego reżysera, idealnego scenarzystę i najlepszą wytwórnię filmową, z którą mógłbym współpracować, aby zrozumieć dziedzictwo, które staram się przedstawić na ekranie i pamięć, którą staram się po sobie zostawić

– mówi Snoop Dogg.

Snoop Doggy Dogg wybrał dobrą wytwórnię?

Łącząc siły z wytwórnią Universal Pictures, 51-latek z Long Beach sięga po sprawdzoną markę. Zarówno w kinematografii w ogóle, jak i w obyciu z branżą hip-hopową. W 2015 roku do kin trafił film F. Gary’ego GreyaStraight Outta Compton. W trakcie ponad dwugodzinnego filmu opowiedziano historię powstania i upadku N.W.A.

W role członków zespołu wcielili się: O’Shea Jackson Jr. (Ice Cube), Corey Hawkins (Dr. Dre), Jason Mitchell (Eazy-E), Neil Brown Jr. (DJ Yella) oraz Aldis Hodge (MC Ren). W filmie pojawił się również Snoop Dogg, odgrywany przez Lakeitha Stanfielda. Straight Outta Compton zostało bardzo dobrze przyjęte. Box office przekroczyło ponad dwieście milionów dolarów, a w 2016 roku scenarzyści produkcji walczyli o Oscara. Zwycięzcami zostali jednak Tom McCarthy i Josh Singer za Spotlight.

Straight Outta Compton – oficjalny zwiastun

Snoop Dogg szykuje się do kolejnego projektu. O legendzie z Long Beach zostanie nakręcony film fabularny. Pracować nad nim będzie m.in. scenarzysta Czarnej Pantery. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →