kadr z oficjalnego nagrania występu na Super Bowl 2022

Snoop Dogg i Dr. Dre powracają ze wspólną płytą po 29 latach


03 października 2022

Podziel się newsem:

Aż ciężko w to uwierzyć. Od czasu ostatniej wspólnej płyty Snoop Dogga i Dr. Dre mija 29 lat. Duet zapowiedział jednak powrót za sprawą nadchodzącego krążka Missionary.

Powrót po 29 latach

Gdy w 1993 Snoop Dogg i Dr. Dre wydawali niezwykle ciepło przyjęty album Doggystyle, prawdopodobnie nikt nie spodziewał się, że to będzie ich ostatnia wspólna płyta na następne 29 lat. Pomimo wielu współprac m.in. na płytach producenckich byłego członka N.W.A., jak chociażby na legendarnym Still D.R.E., na album w całości stworzony przez obu artystów przyszło nam czekać blisko trzy dekady. Oczekiwanie jednak zakończy się za sprawą albumu Missionary, którego powstawanie oficjalnie potwierdził Snoop Dogg w podcaście K[no]w Mercy. Nie jest jak do tej pory wiadomo, kiedy krążek się pojawi, jednak samo potwierdzenie jego powstawania stanowi nie lada gratkę dla fanów klasycznego duetu.

Dr. Dre – Still D.R.E. ft. Snoop Dogg

Zakończony beef z Eminemem

Niedawno temat Snoop Dogga i Dr. Dre wrócił przy okazji wspomnienia przez Eminema tematu beefu między nim a Doggiem. Slim Shady w rozmowie dla podcastu Sirius XM przyznał, że do zakończenia ich konfliktu przyczynił się tętniak mózgu producenta.

Kiedy Dre trafił do szpitala, obaj stwierdziliśmy: „stary, to jest głupie jak cholera, żeby się teraz kłócić”

– Eminem dla podcastu „Sirius XM”.

Sama geneza beefu była zresztą dość niejasna:

Myślę, że w tamtym czasie doszło do nieporozumienia, jeśli chodzi o jego obecność na moim albumie. On chyba chciał później zrobić coś ze mną na swój album i być może podsunął ci [Rosenbergowi – przyp. red.] pomysł. Powiedziałeś coś w stylu: „cóż, najpierw posłuchajmy, co to za piosenka”, a on odebrał to w taki sposób, że nie będę z nim nagrywał.

No cóż, wygląda na to, że przez drobne nieporozumienie straciliśmy całą masę dobrej muzyki. Najważniejsze jest jednak, że artyści znaleźli porozumienie i kto wie? Może już na Missionary usłyszymy utwór w składzie Snoop Dogg, Eminem i Dr. Dre?

Aż ciężko w to uwierzyć. Od czasu ostatniej wspólnej płyty Snoop Dogga i Dr. Dre mija 29 lat. Duet zapowiedział jednak powrót za sprawą nadchodzącego krążka Missionary. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →