fot. Steve Granitz / WireImage / Getty

Simon Cowell prawie kupił piosenkę ,,…Baby One More Time”. Chciał zapłacić… Mercedesem 500 SL


15 września 2022

Podziel się newsem:

Simon Cowell znany jest z wyłapywania muzycznych talentów. Jak się też okazuje, prawie udało mu się „zaszkodzić” Britney Spears – i to jeszcze zanim rozpoczęła swoją wielką karierę.

Kariera, która mogła umrzeć w zarodku

Simon Cowell to angielski łowca talentów i producent telewizyjny, a także juror w wielu programach telewizyjnych. Muzycznemu światu znany jest między innymi jego wpływ na sukces zespołu 1D, za którym wstawił się na początku jego kariery. W jednym z ostatnich wywiadów Cowell przyznał jednak, że kariera jednej z najpopularniejszych wokalistek na świecie mogła przybrać zupełnie inny obrót. Wszystko przez niewinną prośbę skierowaną do znanego szwedzkiego producenta.

Przeczytaj także: Sara James wystąpiła w „America’s Got Talent” po raz ostatni. Które miejsce w wielkim finale wyśpiewała sobie wokalistka?

Simon Cowell prawie kupił piosenkę ,,…Baby One More Time”. Chciał zapłacić... Mercedesem 500 SL
Britney Spears / fot. NME

W podcaście prowadzonym przez Howiego Mandela, aktora, producenta i współpracownika America’s Got Talent, Simon Cowell szczegółowo opisał historię, która dotyczyła hitu …Baby One More Time – nieomal odkupionego od Maxa Martina (autora piosenki) za… Mercedesa. Współpracownik Cowella puścił mu melodię przez telefon, a ten uznał, że musi ją mieć:

Kiedy po raz pierwszy usłyszałem ten utwór, od razu zadzwoniłem do Maxa i powiedziałem: „Max, proszę, daj mi tę piosenkę”. 

A on odpowiedział: „Obiecałem to komuś innemu”. 

Rzuciłem wtedy propozycję: „Cóż, wyślę ci Mercedesa – dosłownie Mercedesa 500 SL, jeśli będę mógł mieć tę piosenkę”. 

A on odparł: „Nie. Obiecałem to komuś innemu”. 

Zapytałem go wtedy: „Komu?”. 

A on powiedział: „Britney Spears”. 

Nie dałem za wygraną i ciągnąłem rozmowę dalej: „Max, pozwól, że dam ci radę. Nikt, kto nazywa się Britney Spears, nie będzie miał na koncie hitu”.

Jednak Martin dotrzymał obietnicy i odmówił mi

– powiedział łowca talentów.

I jak się jednak okazało, Simon Cowell był w astronomicznym błędzie, bowiem utwór …Baby One More Time, który był debiutanckim singlem Spears, stał się jednym z największych hitów w historii popu: zdobył potrójną platynę, sprzedając się w ponad 10 milionach egzemplarzy i zdobywając szczyty list przebojów w 22 krajach.

Britney Spears – …Baby One More Time, posłuchaj!

Simon Cowell znany jest z wyłapywania muzycznych talentów. Jak się też okazuje, prawie udało mu się „zaszkodzić” Britney Spears – i to jeszcze zanim rozpoczęła swoją wielką karierę. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →