materiały prasowe

Silk Sonic hołdują soulowej grupie Con Funk Shun specjalnym coverem


15 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Duet Silk Sonic, czyli Anderson .Paak oraz Bruno Mars, oddali hołd grupie Con Funk Shun. Artyści wykonali cover jednej z piosenek zespołu założonego w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku.

Silk Sonic coveruje Con Funk Shun. Bruno Mars komentuje

W sieci pojawił się utwór Love’s Train w wykonaniu duetu, który tworzy Bruno Mars wraz z Andersonem .Paakiem. Piosenkę pierwotnie wykonywała grupa Con Funk Shun od 1982 roku. Bruno Mars skomentował opublikowanie coveru za pośrednictwem Instagrama. Artysta wyznał, że to jeden z jego ulubionych utworów.

Zobacz: Anderson .Paak i Bruno Mars zmierzają do Fortnite

To jedna z ulubionych piosenek Silk Sonic, którą oryginalnie stworzyła grupa Con Funk Shun. Za każdym razem, kiedy Anderson .Paak i ja siadamy z instrumentami, gramy ten utwór. Kochamy tę piosenkę tak bardzo, że chcieliśmy zaśpiewać ją wam wszystkim. Wesołych walentynek, piękni ludzie.

Bruno Mars, Anderson .Paak – Love’s Train (Con Funk Shun cover)

Grupa Con Funk Shun powstała w 1969 roku, a największą popularność osiągnęła w latach siedemdziesiątych i osiemdziesiątych ubiegłego wieku. W skład zespołu wchodzą Michael Cooper (gitara i wokal), Karl Fuller na trąbce, Paul Harrel na saksofonie i flecie, Cedric Martin śpiewając i grając na gitarze basowej, Louis A. McCall na perkusji, Felton Pilate z wokalem oraz Danny Thomas grający na instrumentach klawiszowych.

Anderson .Paak i Bruno Mars ze wspólnym albumem

12 listopada zeszłego roku na wszystkich platformach streamingowych zadebiutował pierwszy wspólny projekt Marsa i .Paaka zatytułowany An Evening with Silk Sonic. Płyta ukazała się nakładem Aftermath Enterainment oraz Atlantic Records i jest hołdem dla klasycznego soulu oraz R&B w wykonaniu tuzów pokroju Jamesa Browna czy Funkadelic.

Krążek składa się z dziewięciu kompozycji, a oprócz gospodarzy na albumie znaleźli się również Bootsy Collins oraz Thundercat. Materiał został bardzo pozytywnie przyjęty przez krytyków oraz słuchaczy. Duet otrzymał cztery nominacje do nagrody Grammy, a w nieco ponad miesiąc od premiery muzycy przekroczyli próg miliarda odtworzeń na Spotify.

An Evening with Silk Sonic – tracklista

  1. Silk Sonic Intro
  2. Leave The Door Open
  3. Fly As Me
  4. After Last Night feat. Thudercat, Bootsy Collins
  5. Smokin Out The Window
  6. Put On A Smile
  7. 777
  8. Skate
  9. Blast Off

Silk Sonic – An Evening with Silk Sonic – odsłuch albumu

Duet Silk Sonic, czyli Anderson .Paak oraz Bruno Mars, oddali hołd grupie Con Funk Shun. Artyści wykonali cover jednej z piosenek zespołu założonego w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →