kadr z filmu „High School Musical 2”

Głowa do góry! Te piosenki poprawiają nam humor


01 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Prima aprilis to przede wszystkim dzień żartów. Niektóre z nich mogą skutecznie poprawić nam humor. Podobnie jak piosenki. Z okazji pierwszego kwietnia zebraliśmy nieco utworów, które skutecznie podnoszą nas na duchu.

Kwiecień w dobrym nastroju

Prima aprilis kojarzy się oczywiście z różnego rodzaju żartami i wkrętkami. Humor to jednak pojęcie bardzo szerokie, które możemy definiować na wiele sposobów. Można tu oczywiście mówić o śmieszkowaniu, ale często używamy też tego określenia jako zamiennie z naszym nastrojem. A jak wiadomo, nastroje mogą bywać różne. Postanowiliśmy wykorzystać okazję prima aprilis i wspólnie z redakcją Rytmy.pl zebraliśmy dla Was trochę piosenek, które w gorszych momentach poprawiają humor nam – redaktorkom i redaktorom.

Piosenki, które poprawiają nam humor: Bruno Mars – Treasure

Nie ukrywam, jestem typem, którego ciężko poderwać do tańca. Jednak gdy słyszę ten numer, totalnie przestaje to mieć znaczenie i nawet tak zasiedziany gość jak ja zaczyna się dość nieudolnie gibać. Bruno jest w ogóle jednym z moich ulubionych przedstawicieli współczesnej muzyki rozrywkowej, który idealnie łączy lata 80. i współczesność, uderzając w klimaty soulu, funku czy r&b. A Treasure jest kwintesencją wszystkiego, co w muzyce Bruna najlepsze. Czysta radość płynąca z głośników. (Jakub Wojakowicz)

Bruno Mars – Treasure

Piosenki, które poprawiają nam humor: Troy – Bet On It (z filmu High School Musical 2)

Mam dwadzieścia pięć lat, ale wspomnienia z High School Musical to coś, co dalej w sobie pielęgnuję i dałabym się pokroić za jego remake. Wiem, że nie jestem w tym sama, bo uwaga, Breaking Free zawsze ładnie żre na karaoke i to na tyle, że ludzie autentycznie przyłączają się do śpiewania. Gen Z supremacja, bo przecież kolejne pokolenie imprezowiczów średnio kojarzy nawet Hannah Montanę. Z tym że dla mnie tym jednym numerem z High School Musical będzie i pozostanie Bet On It. Tandeciarski pop-rock, yass pliz. Nadaje się na imprezy, na posiadówki, na cheat day i na poprawę humoru. Do sprzątania zresztą też, a jak do tego dodać prawdziwie iconic teledysk, to w ogóle mamy full service. (Maja Kozłowska)

Troy – Bet On It (z filmu High School Musical 2)

Piosenki, które poprawiają nam humor: Majestic, Boney M – Rasputin

Utwór, który jest moim guilty pleasure od momentu pojawienia się w sieci. Na każdej imprezie czy też domówce, kiedy słynne Ra Ra Rasputin doleci do moich uszu, niezależnie od dziejących się wydarzeń wokół, zaczynam czuć się jak występujący na największych światowych scenach artysta (no ale oczywiście jaki kraj, taki Boney M). Tego utworu również nie mogło tutaj zabraknąć. (Kuba Lipnicki)

Majestic, Boney M – Rasputin

Piosenki, które poprawiają nam humor: Dwa Sławy – Pięknie, k… pięknie

Do dziś pamiętam, jak wielkie wrażenie zrobili na mnie Jarek z Radkiem przy pierwszym odsłuchu Nie wiem, nie orientuję się. Album wydany nakładem Embryo Nagrania obfituje w niewybredne żarty, elokwentne i mniej wysublimowane hasztagi, a całość kipi od ironii. Pięknie, kur… pięknie poprawia humor nie tylko wspomnianą stylistyką, którą przybrali raperzy z Łodzi. Wielkie znaczenie ma także podkład Marka Dulewicza. Skoczny funk oparty na beztroskim samplu sprawia, że już tylko PKP i jazda w przód. (Igor Wiśniewski)

Dwa Sławy – Pięknie, k… pięknie

Piosenki, które poprawiają nam humor: Dexys Midnight Runners – Come On Eileen

Piosenka jest dla mnie sentymentalna przez scenę balu z filmu The Perks of Being a Wallflower, gdzie leciała i wiem, że jeśli dojdzie kiedyś do mojego pierwszego tańca, to tylko do tej piosenki! (Agata Truszczyńska)

Dexys Midnight Runners – Come On Eileen

Piosenki, które poprawiają nam humor: Ylvis – Massachusetts

Pamiętacie jeszcze taki viralowy kawałek jak What Does The Fox Say? Stojący za nim Norwegowie – bracia Ylvisåker – mają na swoim koncie o wiele, wiele więcej parodii. Nie poszły one tak szeroko, jak wspomniany już utwór, jednak gwarantuję Wam, że są po prostu lepsze i warte sprawdzenia. Massachusetts doskonale sprawdza się jako nie tylko okazja do wskazania paru ciekawych faktów o czternastym największym stanie w USA, ale również jako dobra, popowa piosenka. Warto także pochylić się nad wielowarstwowym tekstem, w celu wyłapania gamy odniesień do rzeczywistości. (Daniel Łojko)

Ylvis – Massachusetts

Piosenki, które poprawiają nam humor: Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love

Przecież ten utwór to wiosna! A jak wiosna to wiadomo, że pierwsze promienie słońca, kwitnąca zieleń i koniec zimowej szarówy, czyli totalna eksplozja radości! I dokładnie tak kojarzy mi się Multi-Love od Unknown Mortal Orchestra. Samo dobro zaklęte w dźwiękach. (Weronika Szymańska)

Unknown Mortal Orchestra – Multi-Love

Piosenki, które poprawiają nam humor: Cordae – RNP feat. Anderson .Paak

Jeśli ktoś mówi, że bit napędza utwór, pierwszą moją myślą jest RNP. Rytmicznie uderzająca perkusja w podkładzie autorstwa J. Cole’a to gwarantowany zginacz karku. Cordae na swoim legalnym debiucie pokazał, że jest niezwykle wszechstronnym raperem i odnajduje się także w klimatach funkowych. O tym, jak wypada w nich towarzyszący mu Anderson .Paak raczej nie muszę nikogo uświadamiać. RNP to istny synonim angielskiego słowa groovy udowadniający, że Cordae to jeden z największych talentów nowego pokolenia raperów. (Jakub Wojakowicz)

Cordae – RNP feat. Anderson .Paak

Piosenki, które poprawiają nam humor: Selena Gomez – Look At Her Now

Utwór, który wsławił się u mnie występem Seleny na ceremonii AMA’s 2019. Nie byłoby w nim nic wyróżniającego się, gdyby nie sama reakcja znanej AJayII, która ze łzami w oczach komentowała to, co działo się na scenie. Uwierzcie mi, że wystarczy obejrzeć tę reakcję raz, żeby tak jak ja dodać ją do playlisty typowych poprawiaczy humoru. (Kuba Lipnicki)

Selena Gomez – Look At Her Now

Piosenki, które poprawiają nam humor: PlanBe, Anatom, Bedoes, Smolasty – Cypher #3

Towarzysz imprez, codziennych czynności, rapowe guilty pleasure, którym nie chwalisz się na prawo i lewo. W momencie premiery przez wielu niezrozumiały, przez innych wyśmiewany, dziś – trendsetterski na swój sposób. O ile PlanBe z Anatomem dali bardzo solidne, misternie poskładane wersy, a Smolasty dotrzymywał im tempa, tak Bedoes skrada show. Jego wręcz niedbały freestyle za każdym razem doprowadza przynajmniej do jednego niepohamowanego parsknięcia, a zwrotkę do dziś mógłbym lecieć z pamięci. Zwłaszcza przy sprzyjających okolicznościach. (Igor Wiśniewski)

PlanBe, Anatom, Bedoes, Smolasty – Cypher #3

Piosenki, które poprawiają nam humor: Brodka – W pięciu smakach

Skoczna, beztroska, no i majstersztyk poetycki – zawsze wyciągam coś nowego! (Agata Truszczyńska)

Brodka – W pięciu smakach

Piosenki, które poprawiają nam humor: Marcin Przybyłowicz, Percival Schuttenbach – A Story You Won’t Believe

Nerd alert, bo wjeżdża Wiedźmin 3: Dziki Gon! Filmowe, serialowe czy growe soundtracki to coś, na co zawsze zwracam uwagę i należę do tych, którzy słuchają ich na co dzień. A Story You Won’t Believe znają chyba wszyscy, którzy grali w trzecią odsłonę przygód Geralta z Rivii. Skoczny, wesoły, z legendarną już partią na flecie, towarzyszący nam podczas emocjonujących partyjek w Gwinta utwór stanowi solidny zastrzyk endorfin. (Daniel Łojko)

Marcin Przybyłowicz, Percival Schuttenbach – A Story You Won’t Believe

Piosenki, które poprawiają nam humor: Rudimental – Free feat. Emeli Sande

To teraz coś z rodzaju tych guilty pleasure, ale mam do tej piosenki ogromny sentyment. Nie wiem, czy jest najbardziej radosna ze wszystkich tu przedstawionych – raczej nie, ale towarzyszyła mi w wielu…. hm, „dziwnych” momentach życia i zawsze była dla mnie takim optymistycznym promykiem słońca w otaczającej szarości. (Weronika Szymańska)

Rudimental – Free feat. Emeli Sande

Prima aprilis to przede wszystkim dzień żartów. Niektóre z nich mogą skutecznie poprawić nam humor. Podobnie jak piosenki. Z okazji pierwszego kwietnia zebraliśmy nieco utworów, które skutecznie podnoszą nas na duchu. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →