fot. Ismael Quintanilla III

Shawn Mendes robi krok w kierunku ratowania klimatu


29 kwietnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Shawn Mendes ogłasza inicjatywę, która będzie trwała podczas jego trasy Wonder Tour: Exclusive. Ma ona pomóc w walce o poprawę naszego klimatu.

Shawn Mendes nawołuje do walki o poprawę klimatu

Shawn Mendes ogłasza inicjatywy zrównoważonego rozwoju, które zostaną wdrożone podczas jego trasy Wonder Tour: Exclusive.

Jesteśmy w kluczowym momencie dla klimatu i jest dla mnie kluczowe, aby ta trasa była krokiem we właściwym kierunku” – mówi gwiazda popu w oświadczeniu

– mówi gwiazda popu

Przeczytaj także: Shawn Mendes walczy ze złamanym sercem w singlu „When You’re Gone”

Shawn Mendes When You're Gone
fot. NME

Aby osiągnąć cel związany z redukcją emisji, trasa będzie oferować towary z ekologicznymi tkaninami i mniejszą liczbą barwników, a także energooszczędne oświetlenie i moc na potrzeby samego pokazu. Załoga będzie również korzystać ze zrównoważonych opcji paliwowych podczas podróży od wystawy do wystawy, podczas gdy żywność będzie pozyskiwana z lokalnych gospodarstw, a wszelkie nadwyżki będą kompostowane lub przekazywane odpowiednim organizacjom. Fani są również zachęcani do wspólnego podwożenia się lub korzystania ze zrównoważonego transportu na koncerty.

Żaden plan nie jest doskonały, ale postrzegamy to jako punkt wyjścia. Jesteśmy w kluczowym momencie w walce o klimat i jest to dla mnie kluczowe, aby ta trasa była krokiem we właściwym kierunku. Nadszedł czas, aby większe zespoły potraktowały priorytetowo zrównoważony rozwój w branży.


Mamy moc, by dawać przykład, nie tylko dla naszych fanów i naszej branży, ale także dla innych. Celem jest, aby prawdziwie ekologiczne trasy koncertowe stały się normą prędzej niż później, a wraz z rozwojem technologii i naszych praktyk, będzie to stawało się coraz bardziej opłacalne. Od zmiany sposobu, w jaki nasz towar został zaprojektowany i stworzony, przez sposób, w jaki podróżuje nasza trasa i nasza produkcja oraz paliwo, z którego korzystamy, po wyposażenie naszego zespołu koncertowego i naszych fanów w działania i informacje, które sprawią, że ich wrażenia z trasy będą bardziej zrównoważone, postawiliśmy sobie za cel zmniejszyć emisję dwutlenku węgla.


Podczas swojej światowej trasy koncertowej w 2019 roku Mendes połączył siły z Reverb nad zrównoważonymi inicjatywami, takimi jak stacje uzupełniania wody, które wyeliminowały ponad milion jednorazowych plastikowych butelek na wodę, które w przeciwnym razie pozostałyby na wysypiskach. Mendes ponownie połączy siły z Reverbem, gdy wyruszy w letnią trasę koncertową na całym świecie.

Mendes i jego zespół będą również inwestować i przekazywać darowizny na różne cele, które mają na celu zrównoważenie emisji, w tym akcje takie jak Gold Standard, Cool Effect, czy też ACESi Pachama.


Fani mogą przeczytać szczegółowy opis praktyk zrównoważonego rozwoju na stronie internetowej Wonder Tour

– komentuje zamysł akcji management Shawna

Shawn Mendes ogłasza inicjatywę, która będzie trwała podczas jego trasy Wonder Tour: Exclusive. Ma ona pomóc w walce o poprawę naszego klimatu. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Shawn Mendes nawołuje […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →