fot. Maciej Malik

Sarius przekłada datę premiery „Anthype 2”. W zamian dzieli się kawałkiem „Jutrzenka”


17 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Sarius przełożył premierę swojego nadchodzącego albumu Antihype 2. W ramach nagrody pocieszenia dla wyczekujących krążka fanów, raper wypuścił niezwykle emocjonalny kawałek Jutrzenka.

Sarius wraca do hip-hopowej klasyki w nowym singlu Jutrzenka

W rapie zawsze najbardziej doceniałam tę uliczną klasykę. Owszem, odjechany bit, do którego można pobujać głową jest spoko, ale jeszcze fajniej robi się, gdy ktoś położy na takim bicie ważne zwrotki, zamiast kolejnych przewidywalnych i niczym nie zaskakujących wersach o dupach i hajsie.

Lubię w rapie smutek, nostalgię, mrok i szczerość. Lubię wypruwanie się z wnętrzności i poruszający storytelling, który wywołuje ciarki i wylewa falę zimnego potu na plecach. Lubię szczery przekaz i możliwość utożsamiania się z opowiadaną historią. Taki jest właśnie najnowszy singiel Sariusa, w którym raper wraca do hip-hopowych korzeni.

Sarius Jutrzenka
Sarius – „Jutrzenka”, okładka singla

Sarius niczym kiedyś Zeus. Raper odpowiada na wiadomości swoich fanów: „Wiele osób może cię wysłuchać, ja też mogę”

Zeus napisał kiedyś taki kawałek, jak ODP. 2. Trudno nie wrócić myślami do tego numeru słuchając Jutrzenki – najnowszego singla Sariusa, promującego jego nadchodzący album Antihype 2. We wspomnianym tracku z albumu ZEUS. JEST SUPER., łódzki raper wciela się w role swoich fanów, a na zwrotkach nawija ich osobiste historie, które dostaje w DM-ach. Często są to narracje pełne smutku i rozpaczy, bądź wdzięczności, zawsze przedstawiające trudne, życiowe zmagania, dla których tłem była właśnie twórczość Zeusa.

Zeus – ODP. 2

Podobną stylistykę słyszymy w Jutrzence Sariusa, który, idąc śladem Zeusa, wchodzi w buty podmiotu lirycznego i przytacza wiadomości wysyłane przez fanów do rapera. To z pewnością jedne z najważniejszych wersów w dyskografii Sariusa, o których raper sam pisze:

Gdzieś tam wspominałem wcześniej, iż niniejszy numer powstał na faktach.
Historie, jakie spływają do mnie każdego dnia i choć jest ich tyle, to każda jest zupełnie inna tak jak emocje, które ja odczuwam czytając je. Bardzo często wpatruję się w zdjęcia autorów takich wiadomości, zamykam oczy i staram się przenieść gdzieś w Waszą postać lub stanąć obok Was, posłuchać czy pooglądać Was oczami wyobraźni, pobyć chwile i co dziwne zawsze w końcu nagle nadchodzi ten moment, że mam wrażenie, że Was znam i rozumiem.
Puenta natomiast jest zwykle ta sama – w jakiś sposób ta muzyka pomogła czy pomaga Wam mierzyć się z Waszymi problemami w głowach, sercach czy choćby po prostu w szkole. Ja zawsze wtedy powtarzam, że wszystko działa w dwie strony i tak jak te utwory czasami pozwalają Wam skompletować siebie tak to Wy też jednocześnie kompletujecie mnie. Dlatego będę cisnął, będę oddawał ile mogę, bo ja też dostałem od Was coś nieocenionego. I dopóki będzie tu choćby jedna osoba, to będę to robił.
Napisałem to dla Ciebie.

Do numeru, za którego produkcję odpowiada duet Worek i I’Scream, powstał nie mniej poruszający teledysk. Wzruszający klip, za którego realizację odpowiada ekipa Distort Media, podkreśla moc przesłania płynącego z nawijki Sariusa. Zobaczcie efekty!

Sarius – Jutrzenka, posłuchaj singla i zobacz teledysk!

Sarius przesuwa datę premiery krążka Antihype 2

Jutrzenka to niejako nagroda pocieszenia dla fanów, oczekujących na premierę albumu Antihype 2, która kilka dni temu, z przyczyn niezależnych od artysty, została przesunięta. Wyczekiwany krążek, który miał ujrzeć światło dzienne już w najbliższy piątek, 18 czerwca, trafi na streamingi i półki sklepowe dopiero 25 czerwca.

Siema! Niestety dostaliśmy dziś informacje, że jeden z naszych podwykonawców nie wyrobi się ze wszystkimi elementami preorderu, tak, żebyście w piątek dostali swoje płyty. Paczki wyjdą do Was z lekkim opóźnienie – we wtorek 22 czerwca, więc środa-czwartek każdy dostanie już swój preorder.
Zdecydowaliśmy również, że przesuniemy premierę empikową oraz streamingową o tydzień, czyli na 25 czerwca. W ten sposób wszyscy preorderowicze na pewno dostaną płyty przed premierą, a na tym nam mocno zależy.
Przepraszamy za te 4-5 dni opóźnienia, reagowaliśmy błyskawicznie wobec sytuacji tak, aby zredukować obsuwkę do minimum i mamy nadzieję, że będziecie w stanie nam to wybaczyć.
Mocno wierzę, że wszyscy rozumieją takie rozwiązanie i nie mają nam za złe

– pisze Sarius na swoim Facebooku.
Sarius Antihype 2 goście
Sarius – „Antihype 2”, okładka albumu

Sarius rusza w trasę koncertową z nowym albumem – bilety

Poza premierą swojego nowego albumu, Sarius szykuje się również na intensywne, koncertowe lato, w trakcie którego zagra na wielu plenerowych imprezach. Będą festiwale oraz koncerty w ramach letnich, miejskich cyklów imprez, takich jak Lato w Plenerze. Nie może Was tam zabraknąć! Bilety na wakacyjne koncerty Sariusa znajdziecie na Biletomat.pl.

Sarius koncerty lato 2021
Sarius – koncerty, lato 2021

Sarius przełożył premierę swojego nadchodzącego albumu Antihype 2. W ramach nagrody pocieszenia dla wyczekujących krążka fanów, raper wypuścił niezwykle emocjonalny kawałek Jutrzenka. Sarius wraca do hip-hopowej klasyki w nowym singlu Jutrzenka W rapie zawsze najbardziej doceniałam tę uliczną klasykę. Owszem, odjechany bit, do którego można pobujać głową jest spoko, ale jeszcze fajniej robi się, gdy […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

BILETY NA KONCERTY - SARIUS 2021

Biletomat.pl
25 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →