fot. Glamour

Sandra Bullock i Tom Cruise twierdzą, że Paramount oszukuje ich na miliony dolarów


21 września 2022

Podziel się newsem:

Sandra Bullock i Tom Cruise znaleźli się w gronie osób rzekomo oszukiwanych przez studio Paramount. Wszystko to przez umowę między studiem a telewizją kablową Epix, na której podobno tracą spore pieniądze.

Paramount zostanie pociągnięte do odpowiedzialności?

Po wielu latach bardzo słabych wyników sprzedażowych studio filmowe Paramount Pictures po raz pierwszy od ponad dekady odżyło. Wszystko to za sprawą pierwszych pięciu filmów wyemitowanych w tym roku w kinie, w tym przodującego wśród nich tytułu Top Gun: Maverick, który rozbił bank i okazał się strzałem w sam środek frekwencyjnej tarczy.

Przeczytaj także: Top Gun: Maverick najbardziej dochodowym filmem roku. Tom Cruise z ekipą zarobili ogromne pieniądze

top gun: maverick tom cruise rekord boxoffice
Top Gun: Maverick / fot. materiały prasowe

Jednak nawet najbardziej dochodowy film roku nie pozwolił do końca cieszyć się jego producentom, a także gwiazdom. Szczególnie kiedy odkryli, że mogli zarobić więcej. I nie chodzi tu tylko o Top Gun i Toma Cruise’a, który pełnił przy filmie obie wspomniane funkcje. Także np. Sandra Bullock (Zaginione miasto) oraz twórcy filmu Jackass twierdzą, że stracą miliony dolarów z powodu niekorzystnej umowy między Paramount a kanałem telewizji kablowej Epix, której właścicielem jest Amazon. Powodem są tantiemy od firmy Epix, które podobno są znacznie niższe w porównaniu do pieniędzy wypłacanych przez nią innym wytwórniom.

Mimo że sprawa nabiera coraz to większego rozgłosu, nikt nie wytoczył jeszcze oficjalnego pozwu. Wszystko może się jednak zmienić, kiedy działania podejmą np. hollywoodzkie związki zawodowe zrzeszające osoby pracujące w branży filmowej. One również mogły bowiem ucierpieć na umowie zawartej między wytwórnią Paramount a Epix, a dołączając do konfliktu, stałyby się naprawdę poważnym graczem. Niestety, ani przedstawiciele związków, ani przedstawiciele Cruise’a, Bullock i stojącego na czele projektu Jackass Johnny’ego Knoxville’a nie wypowiedzieli się jeszcze w tej sprawie.

Jaki może być powód niekorzystnej dla producentów i aktorów umowy Paramount z Epixem? Pojawiły się głosy, że ktoś w Paramount na tym korzysta. Obie firmy były bowiem niegdyś częścią jednego biznesu. Epix stworzyli wspólnie Paramount, Lions Gate Entertainment Corp. i Metro-Goldwyn-Mayer. W 2017 roku telewizję przejęła w całości wytwórnia MGM… którą z kolei w zeszłym roku w wyniku głośnej transakcji (za prawie 8,5 miliarda dolarów) kupił Amazon. Co na to przedstawiciele Paramount? W oświadczeniu
dla Bloomberg News zarzekają się, że nie mają udziałów własnościowych w Epix od pięciu lat, a „umowy są zawierane po stawkach rynkowych”. Wszystko wskazuje jednak na to, że sprawa może się skończyć w sądzie.

Sandra Bullock i Tom Cruise znaleźli się w gronie osób rzekomo oszukiwanych przez studio Paramount. Wszystko to przez umowę między studiem a telewizją kablową Epix, na której podobno tracą spore pieniądze. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →