fot. materiały promocyjne

Sanah wyruszy na podbój stadionów. Nowy singiel „najlepszy dzień w moim życiu” zdradza nadchodzące plany wokalistki


02 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Sanah to wokalistka, której na ten moment nie zatrzyma nikt. Świadczy o tym jej najlepszy dzień w moim życiu.

Marketingowy ewenement

Mimo tego, że oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie dostaliśmy, stadionowa trasa Sanah jest niemalże pewna. Jej zapowiedź otrzymaliśmy w najnowszym singlu wokalistki zatytułowanym najlepszy dzień w moim życiu, który został wydany niespełna tydzień po ostatnim albumie artystki zatytułowanym sanah śpiewa Poezyje.

Przeczytaj także: Sanah w Poznaniu połączyła elegancką surowość z disneyowską magią [relacja]

Sanah
fot. materiały prasowe

Kariera Sanah nie zwalnia. Po znakomiciej Uczcie (płycie, a także zorganizowanej po niej trasie koncertowej), przyszedł czas na album sanah śpiewa Poezyje, który stał się zbiorem interpretacji ulubionych wierszy artystki. To właśnie z materiałem zawartym na tym wydawnictwie wokalistka zorganizowała BANKIET – trasę, na której Sanah wystąpiła z trzydziestoosobowym chórem Silesia Chaber Choir Ad Libitum oraz pięćdziesięcioosobową Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej pod dyrekcją Przemysława Piotra. Podczas jej trwania została nam również zapowiedziana trasa Uczta nad ucztami, której szczegółów niestety nie poznaliśmy, jednak po obejrzeniu najnowszego teledysku wokalistki możemy być niemalże pewni swoich przypuszczeń.

Sanah – najlepszy dzień w moim życiu, posłuchaj!

Sanah wyrusza na podbój stadionów?

W najnowszym utworze Sanah postanowiła wrócić do swojej przeszłości, którą wspomina z pokorą, a także utęsknieniem. Wokalistka przypomina sobie bowiem o osobach, których wokół niej już nie ma, a także o momentach w jej życiu, które przeciekły jej przez palce. Nie zabrakło również nawiązania do momentu zakończenia przez nią edukacji, a także ślubu, który przez bardzo długi czas utrzymywany był w tajemnicy.

Przeczytaj także: Sanah wyciąga rękę w kierunku maturzystów. Twierdzenie Pitagorasa, jako piosenka? Voilà!

Fanów wokalistki szczególnie zaintrygowały jednak ostatnie fragmenty piosenki najlepszy dzień w moim życiu:

mam dziś dwadzieścia pięć lat
coś krzywo patrzę na świat
i marzę wciąż o stadionie

może ten najlepszy dzień
niedługo sam znajdzie mnie
do zo po drugiej stronie

Połączenie marzącej o stadionach Sanah, która w najnowszym teledysku tańczy na murawie Stadionu Śląskiego i Polsat Plus Areny Gdańsk, z pewnością nie jest bowiem zdarzeniem przypadkowym. Czy więc Zuzanna Jurczak pokusi się o koncerty, której do tej pory udały się jedynie Taco i Dawidowi Podsiadło? Pozostaje nam wyczekiwać nadchodzących dat nowej trasy.

sanah
fot. Magic Records/ THEDREAMS studio.

Album sanah śpiewa Poezyje już dostępny

Nowe, czwarte już wydawnictwo artystki zawiera dziesięć nowych utworów, które są interpretacjami twórczości poetyckiej siedmiu polskich poetów, a także jednego zagranicznego. Nowe życie uzyskały dzieła: Adama Asnyka (Kamień) Jana Lechonia (Da Bóg zasiąść w Polsce wolnej), Wisławy Szymborskiej (Nic dwa razy), Juliana Tuwima (Warszawa), Juliusza Słowackiego (Hymn), Jacka Cygana (Rozwijając Rilkego), Adama Mickiewicza (Do * w sztambuch) oraz Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (Bajka), a także Edgara Allana Poego (Eldorado).

Sanah
fot. kadr z teledysku do piosenki Do * w sztambuch

Tracklista płyty wygląda następująco:

 1. Rozwijając Rilkego (J. Cygan)
 2. Hymn (J. Słowacki)
 3. Do * w sztambuch (A. Mickiewicz)
 4. Nic dwa razy (W. Szymborska)
 5. (I) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” – J. Lechoń)
 6. Warszawa (J. Tuwim)
 7. Bajka (K. K. Baczyński)
 8. Eldorado (E. A. Poe)
 9. Kamień (A. Asnyk)
 10. (II) Da Bóg kiedyś zasiąść w Polsce wolnej (z cyklu „Polonia Resurrecta” – J. Lechoń)

Piosenki można usłyszeć na żywo w koncertowych aranżacjach podczas trasy BANKIET, która odwiedzi już tylko jedno miasto.

 • 9 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre SOLD OUT
 • 10 stycznia 2023 – Kraków, ICE Kraków Congress Centre ICE Kraków

Sanah to wokalistka, której na ten moment nie zatrzyma nikt. Świadczy o tym jej najlepszy dzień w moim życiu. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Marketingowy ewenement Mimo tego, że […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →