#RytmyNa: Dzień Ojca. TOP 5 utworów, które artyści zadedykowali swoim ojcom


23 czerwca 2020

Obserwuj nas na instagramie:

Rytmy.pl przedstawiają wyjątkowe zestawienie na Dzień Ojca! Sprawdźcie nasze TOP 5 utworów, które artyści zadedykowali swoim ojcom.

Piosenki na Dzień Ojca

23 czerwca to wyjątkowy dzień, poświęcony równie wyjątkowym postaciom – ojcom, czyli pierwszym autorytetom swoich dzieci. W świecie muzyki również nie zabrakło dla nich miejsca.

O miłości ojcowskiej pisano piosenki od lat i w różny sposób. Od tych oddających hołd i dziękczynnych, po te mniej optymistyczne, związane z trudną relacją dzieci z rodzicami, ale również te, poświęcone własnym dzieciom.

Z całej tej obszernej biblioteki muzycznej wybraliśmy dla Was TOP 5 pełnych miłości utworów, które artyści zadedykowali własnym ojcom. Włączcie je, gdy będziecie spędzać dziś czas ze swoimi cichymi bohaterami!


TOP 5 utworów, które artyści zadedykowali swoim ojcom

Eric Clapton – My Father’s Eyes

Ta wzruszająca ballada to list miłosny Erica Claptona do własnego ojca, którego muzyk nigdy nie poznał. Artysta odnosi się w niej również do swojego syna, mówiąc, że patrząc w jego oczy starał się odnaleźć w nich wzrok własnego ojca.

James Blunt – Monsters

Z kolei Monsters to pełen emocji utwór, w którym James Blunt godzi się z przewlekłą chorobą własnego ojca i opisuje ich pożegnanie. W teledysku widzimy płaczącego syna i trzymającego go za ramię ojca.

Beyoncé & Dixie Chicks – Daddy Lessons

Beyoncé w wydaniu contry? Proszę bardzo! W tym radosnym wykonaniu amerykańskiej divy oraz Dixie Chicks, artystki śpiewają o zwyczajach swoich ojców i przytaczają wszystkie dobre rady, które od nich dostawały i z których korzystały przez wiele lat.

Coldplay – Daddy

Ten utwór, pochodzący z najnowszego albumu Coldplay – Everyday Life, to prawdziwy wyciskacz łez. List od stroskanego dziecka, do ojca, który odszedł. W połączeniu z animowanym teledyskiem to prawdziwe wzruszająca historia miłości.

Madonna – Papa Don’t Preach

Tatku, nie pouczaj – tak Madonna śpiewa w swoim przeboju z 1986 roku, opowiadając historię dziewczyny, która postanawia zostać młodą matką i prosi swojego ojca o wsparcie. Ten oczywiście jest w tym przełomowym momencie przy niej.

Rytmy.pl przedstawiają wyjątkowe zestawienie na Dzień Ojca! Sprawdźcie nasze TOP 5 utworów, które artyści zadedykowali swoim ojcom. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello z RATM Piosenki na Dzień Ojca 23 […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →