fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Rekord za rekordem, za rekordem rekord. Drake najczęściej wyszukiwanym artystą


22 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

Drake oficjalnie pobił kolejny rekordowy wynik. Właściciele aplikacji Shazam podali statystyki, według których Kanadyjczyk nie ma sobie równych.

Shazam mówi jasno: ludzie pragną Drake’a

Aplikacja Shazam obchodzi dwudziesty jubileusz. Z tej okazji serwis podzielił się szeregiem wycinków z historii apki. Przedstawiono m.in. najchętniej „shazamowane” utwory według gatunku, pierwszą wyszukaną w serwisie piosenkę i tym podobne. Jak donosi serwis Complex, absolutnym rekordzistą shazamowego zestawienia jest Drake. Rapera wyszukiwano w aplikacji ponad trzysta pięćdziesiąt milionów razy. Jego najpopularniejszym singlem, który zebrał ponad siedemnaście milionów wyszukiwań, jest One Dance.

Drake – One Dance

Zobacz: Drake pobił historyczny rekord Apple Music w zaledwie godzinę od wydania nowego albumu

To jednak niejedyne osiągnięcie Drizzy’ego w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu raper chwalił się, że po raz kolejny pobił rekord należący do The Beatles. Tym razem Kanadyjczyk dzięki singlowi Staying Alive z DJ Khaledem i Lil Babym wprowadził do pierwszej piątki listy Billboard 100 aż trzydzieści jeden piosenek. Liverpoolczyków nie przebił nikt przez pięćdziesiąt pięć lat w tej materii. Drake nie omieszkał opublikować z tej okazji specjalnego posta w mediach społecznościowych.

Mimo kolejnego rekordu na koncie Drake nie myśli jeszcze o zakończeniu muzycznej kariery. Complex przypomina ostatnią wizytę rapera w Queen Radio Nicki Minaj, w której artysta stwierdził, że nie jest jeszcze w punkcie, w którym rozważałby taką możliwość. Drizzy przyznał, że stworzenie piosenki jest dla niego „jednym z najlepszych uczuć, jakie odczuwa w życiu”.

Osiągnąłem nowy poziom komfortu, na którym chcę próbować różnych rzeczy. Tak jak w przypadku tego ostatniego albumu. Wydałem coś, co chciałem zrobić, aby rzucić sobie wyzwanie

– powiedział raper.

Drake oficjalnie pobił kolejny rekordowy wynik. Właściciele aplikacji Shazam podali statystyki, według których Kanadyjczyk nie ma sobie równych. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni sił. Słoń w […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →