fot. CHRIS DELMAS/AFP/East News

Rekord za rekordem, za rekordem rekord. Drake najczęściej wyszukiwanym artystą


22 sierpnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Drake oficjalnie pobił kolejny rekordowy wynik. Właściciele aplikacji Shazam podali statystyki, według których Kanadyjczyk nie ma sobie równych.

Shazam mówi jasno: ludzie pragną Drake’a

Aplikacja Shazam obchodzi dwudziesty jubileusz. Z tej okazji serwis podzielił się szeregiem wycinków z historii apki. Przedstawiono m.in. najchętniej “shazamowane” utwory według gatunku, pierwszą wyszukaną w serwisie piosenkę i tym podobne. Jak donosi serwis Complex, absolutnym rekordzistą shazamowego zestawienia jest Drake. Rapera wyszukiwano w aplikacji ponad trzysta pięćdziesiąt milionów razy. Jego najpopularniejszym singlem, który zebrał ponad siedemnaście milionów wyszukiwań, jest One Dance.

Drake – One Dance

Zobacz: Drake pobił historyczny rekord Apple Music w zaledwie godzinę od wydania nowego albumu

To jednak niejedyne osiągnięcie Drizzy’ego w ostatnim czasie. W zeszłym tygodniu raper chwalił się, że po raz kolejny pobił rekord należący do The Beatles. Tym razem Kanadyjczyk dzięki singlowi Staying Alive z DJ Khaledem i Lil Babym wprowadził do pierwszej piątki listy Billboard 100 aż trzydzieści jeden piosenek. Liverpoolczyków nie przebił nikt przez pięćdziesiąt pięć lat w tej materii. Drake nie omieszkał opublikować z tej okazji specjalnego posta w mediach społecznościowych.

Mimo kolejnego rekordu na koncie Drake nie myśli jeszcze o zakończeniu muzycznej kariery. Complex przypomina ostatnią wizytę rapera w Queen Radio Nicki Minaj, w której artysta stwierdził, że nie jest jeszcze w punkcie, w którym rozważałby taką możliwość. Drizzy przyznał, że stworzenie piosenki jest dla niego “jednym z najlepszych uczuć, jakie odczuwa w życiu”.

Osiągnąłem nowy poziom komfortu, na którym chcę próbować różnych rzeczy. Tak jak w przypadku tego ostatniego albumu. Wydałem coś, co chciałem zrobić, aby rzucić sobie wyzwanie

– powiedział raper.

Drake oficjalnie pobił kolejny rekordowy wynik. Właściciele aplikacji Shazam podali statystyki, według których Kanadyjczyk nie ma sobie równych. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Shazam mówi jasno: […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →