materiały prasowe

Red Hot Chili Peppers zapowiadają nowy album singlem “Black Summer”

Obserwuj nas na instagramie:

W końcu jest – zapowiadany od jakiegoś czasu singiel od Red Hot Chili Peppers – Black Summer, a wraz z nim przedsmak nowego albumu grupy – Unlimited Love!

Black Summer – na takie Red Hot Chili Peppers czekaliśmy!

Nowa muzyka od Red Hot Chili Peppers chyba jeszcze nigdy nie była tak wyczekiwana, jak po ostatnich roszadach w zespole, w ramach których do składu, po dziesięciu latach, powrócił gitarzysta, John Frusciante, zastępujący Josha Klinghoffera.

Zobacz również: Red Hot Chili Peppers nagrywają nowy album z Johnem Frusciante

Po sześciu latach od wydania swojego ostatniego wydawnictwa, albumu The Gateway, Kalifornijczycy powracają z nowościami i są w najlepszej formie od lat. Nadchodzące wydawnictwo grupy, zatytułowane Unlimited Love zapowiada świeżutki singiel Black Summer, który jest swoistym wehikułem czasu do okresu świetności brzmienia Red Hot Chili Peppers.

Red Hot Chili Peppers Black Summer Unlimited Love album
Red Hot Chili Peppers / materiały prasowe

Red Hot Chili Peppers – Black Summer, posłuchaj utworu!

Fenomenalny, ekstrawertyczny Anthony Kiedis, niezawodni i niepodrabialni w swoim stylu Flea oraz Chad Smith, no i wisienka na torcie, czyli John Frusciante, który ciągnie ten wózek i już w pierwszym singlu po swoim powrocie do zespołu dostał wyjątkowo dużo przestrzeni. Słusznie i zasłużenie.

Unlimited Love – kiedy premiera nowego albumu od Red Hot Chili Peppers?

Nowy album od Red Hot Chili Peppers nadejdzie szybciej, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Krążek zatytułowany Unlimited Love ujrzy światło dzienne już 1 kwietnia 2022 roku i znajdzie się na nim aż siedemnaście kompozycji! Już teraz album dostępny jest w preorderze w kilku formatach: CD, na kultowej kasecie, klasycznym winylu oraz w limitowanej wersji na kolorowych winylach, które znajdziecie na oficjalnej stronie zespołu.

Red Hot Chili Peppers – Unlimited Love, tracklista albumu:

 1. Black Summer
 2. Here Ever After
 3. Aquatic Mouth Dance
 4. Not the One
 5. Poster Child
 6. The Great Apes
 7. It’s Only Natural
 8. She’s A Lover
 9. These Are The Ways
 10. Whatchu Thinkin’
 11. Bastards of Light
 12. White Braids & Pillow Chair
 13. One Way Traffic
 14. Veronica
 15. Let ‘Em Cry
 16. The Heavy Wing
 17. Tangelo
Red Hot Chili Peppers Black Summer Unlimited Love album
Red Hot Chili Peppers – “Unlimited Love”, okładka albumu

Naszym jedynym celem jest zatracenie się w muzyce. Spędziliśmy tysiące godzin, kolektywnie i indywidualnie, doskonaląc nasze rzemiosło i prezentując je sobie nawzajem, aby stworzyć najlepszy album, jaki mogliśmy. Nasze anteny zostały dostrojone do boskiego kosmosu, a my byliśmy cholernie wdzięczni za możliwość przebywania razem w jednym pokoju i podjęcia kolejnej próby zrobienia to jeszcze lepiej. Dni, tygodnie i miesiące spędziliśmy na słuchaniu siebie nawzajem, komponowaniu, swobodnym jammowaniu i selekcjonowaniu owoców tych jammów z wielką starannością i celem. Dźwięki, rytmy, wibracje, słowa i melodie po prostu nas zachwycały.

Pragniemy rzucić nieco światła na świat, podnosić na duchu, łączyć i zbliżać ludzi. Każda z piosenek na naszym nowym albumie Unlimited Love odzwierciedla nasze spojrzenie na wszechświat. To misja naszego życia. Pracujemy, skupiamy się i przygotowujemy, a gdy nadejdzie największa fala, jesteśmy gotowi na nią wskoczyć. Ocean obdarzył nas potężną falą, a ten album to przejażdżka, która jest podsumowaniem naszego życia. Dziękujemy za wysłuchanie, mamy nadzieję, że Wam się to spodoba

– pisze zespół o swoim nadchodzącym albumie.

Kiedy zebraliśmy się razem, żeby zacząć pisać materiał, zaczęliśmy od grania starych piosenek takich ludzi jak Johnny “Guitar” Watson, The Kinks, The New York Dolls, Richard Barrett i innych. Stopniowo zaczęliśmy wprowadzać nowe pomysły i zamieniać improwizacje w piosenki, a po kilku miesiącach graliśmy już tylko nowe rzeczy. Uczucie pozbawionej wysiłku zabawy, jaką mieliśmy, grając piosenki innych artystów, towarzyszyło nam przez cały czas tworzenia. Dla mnie ta płyta reprezentuje naszą miłość i wiarę w siebie

– dodaje sam Johna Frusciante.
Red Hot Chili Peppers Black Summer Unlimited Love album
Red Hot Chili Peppers / materiały prasowe

W końcu jest – zapowiadany od jakiegoś czasu singiel od Red Hot Chili Peppers – Black Summer, a wraz z nim przedsmak nowego albumu grupy – Unlimited Love! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →