fot. materiały prasowe

Red Hot Chili Peppers składają hołd Eddiemu Van Halenowi wzruszającym utworem


23 września 2022

Podziel się newsem:

Premiera drugiego tegorocznego albumu Red Hot Chili Peppers już za rogiem. Zespół zaprezentował nowy singiel z tego wydawnictwa. Utwór jest formą hołdu dla legendarnego Eddiego Van Halena.

Red Hot Chili Peppers dla Eddiego Van Halena

Red Hot Chili Peppers nie zwalniają tempa i już za trzy tygodnie wydadzą swój drugi tegoroczny album. Zespół podzielił się nowym utworem promującym wydawnictwo. Kawałek jest hołdem dla legendarnego Eddiego Van Halena, który odszedł 6 października 2020 roku.

Czasem nie zdajemy sobie sprawy z tego, jak bardzo jesteśmy związani z jakimiś artystami. Dzieje się to dopiero wtedy, kiedy odchodzą. Eddie Van Halen był jednym z nich.

Dzień po jego śmierci Flea [basista RHCP – przyp. red.] przyszedł na próbę i zagrał pełną emocji linię basu. Zaczęliśmy do tego grać wraz z Johnem [Frusciante, gitarzystą zespołu] oraz Chadem [Smithem, perkusistą]. Wkrótce, kompletnie naturalnie i bez żadnego wysiłku, powstał utwór będący hołdem dla Eddiego. Dobrze było stworzyć taki kawałek i zatrzymać się na chwilę, aby poświęcić coś osobie, która tak bardzo wpłynęła na nasze życia.

Pomimo tego, że nie wymieniamy bezpośrednio imienia Eddiego, to piosenka opowiada o jego początkach na Sunset Strip i o tym, jak muzyka Van Halena zaszczepiła w nas rock’n’rolla. Mamy też jedno przesłanie: żyjmy jego najdzikszymi marzeniami

– komentuje wokalista Red Hot Chili Peppers Anthony Kiedis.

Eddie Van Halen jest uważany za jednego z najlepszych i najważniejszych gitarzystów w historii. Artysta wraz ze swoim bratem założył w 1972 roku zespół Van Halen. Kapela nagrała dwanaście studyjnych albumów i zdobyła jedną nagrodę Grammy. Eddie Van Halen zmarł po udarze mózgu.

Red Hot Chili Peppers – Eddie

Szok, dwa albumy w rok

Eddie pochodzi z albumu Return Of The Dream Canteen – drugiej tegorocznej płyty popularnego zespołu. Panowie wiosną wydali krążek Unlimited Love, którego recenzję znajdziecie na naszej stronie. Return Of The Dream Canteen będzie trzynastym studyjnym wydawnictwem Red Hotów. Premiera albumu została zaplanowana na 14 października 2022 roku.

Red Hot Chili Peppers składają hołd Eddiemu Van Halenowi wzruszającym utworem
okładka płyty Return Of The Dream Canteen Red Hot Chili Peppers

Premiera drugiego tegorocznego albumu Red Hot Chili Peppers już za rogiem. Zespół zaprezentował nowy singiel z tego wydawnictwa. Utwór jest formą hołdu dla legendarnego Eddiego Van Halena. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →