fot. Clara Balzary

Red Hot Chili Peppers zapowiadają album “Return Of The Dream Canteen”


25 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Red Hot Chili Peppers powracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. Jakie szczegóły nadchodzącego Return Of The Dream Canteen poznaliśmy?

Kalifornijska grupa powróci z nowym wydawnictwem

Red Hot Chilli Peppers zaskoczyli swoich fanów, ogłaszając szczegóły nowego albumu studyjnego. Co wiemy o nadchodzącym krążku?

Przeczytaj także: Red Hot Chili Peppers – Japonia zawsze ma lepiej, ale Nerve Flip już jest

Red Hot Chili Peppers Nerve Flip
Red Hot Chilli Peppers fot. Warner Records

Nowy album będzie nosił tytuł Return Of The Dream Canteen i zostanie wyprodukowany przez Ricka Rubina. Wydawnictwo ukaże się 14 października nakładem Warner Records. Zespół ogłosił tę wiadomość, rozpoczynając trasę po Ameryce Północnej w Denver’s Empower Field.

Sama zapowiedź albumu jest również spełnieniem spekulacji, które miały miejsce na początku roku, kiedy to kilka miesięcy po wydaniu albumu Unlimited Love zespół przyznał, że ma bardzo luźny pomysł wydania kolejnej płyty.  

Poszliśmy szukać siebie jako zespołu, którym jakoś zawsze byliśmy. Dla zabawy jammowaliśmy i nauczyliśmy się starych piosenek. Wkrótce rozpoczęliśmy tajemniczy proces tworzenia nowych piosenek. Kiedy odkryliśmy ten nowy strumień brzmień i wizji, po prostu kontynuowaliśmy ich wydobywanie. Z czasem to wszystko rozrosło się do rozmiarów gumki w talii oversizowej bielizny, nie mieliśmy powodu, aby przestać pisać. To było jak sen. Kiedy wszystko zostało powiedziane i zrobione, nasza nastrojowa miłość do siebie i magia muzyki dały nam więcej piosenek, niż mogliśmy wtedy wykorzystać. Cóż, zrozumieliśmy wtedy, że musimy wydać dwa podwójne albumy. Druga odsłona jest niemniej ważna niż pierwsza. Return Of The Dream Canteen to wszystko, o czym kiedykolwiek marzyliśmy. Jest to album przepełniony muzyką

– mówi o nowej płycie zespół.

Red Hot Chili Peppers powracają z zapowiedzią nowego wydawnictwa. Jakie szczegóły nadchodzącego Return Of The Dream Canteen poznaliśmy? Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Kalifornijska grupa powróci […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →