Materiały prasowe

Rap Backstage ma za sobą dobry rok. Oto podsumowanie


01 stycznia 2022

Podziel się newsem:

Rap Backstage sprawił, że słuchacze polskiego rapu mogli lepiej poznać ważne, niekoniecznie najbardziej medialne postacie branży.

Podkreślenie pozycji gatunku

W latach 10. XXI wieku rap urósł tak, że stał się największym gatunkiem muzycznym w Polsce. To jego reprezentanci raz po raz zdobywają pierwsze miejsca na OLiS-ie, wyprzedają największe koncerty w kraju, a ich kolejne ruchy wydawnicze i promocyjne są szeroko komentowane także poza środowiskiem. Stworzenie programu związanego z tą muzyką było jednym z naszych priorytetów, co nie powinno nikogo dziwić.

Na pokład zaprosiliśmy dwóch specjalistów – Marcina Flinta i Krzysztofa Nowaka, który chwilę później został również szefem działu rapowego naszego portalu. Członkowie duetu, którzy mieli już wcześniej okazję pracować ze sobą, postawili na Rap Backstage, format, jakiego dotąd nie było. Klasyczne wywiady okołopłytowe ustąpiły miejsca wnikliwym rozmowom o kulisach branży rapowej i rzemiośle. Po ponad sześciu miesiącach współpracy wiemy już, że nasi odbiorcy mogli dowiedzieć się więcej o tej stronie muzyki, która rzadko dostaje swoje pięć minut w mediach.

Rap Backstage – rozmowa z Barto Kattem

Gościnie i goście z różnych bajek

Jeśli mieliście już okazję obejrzeć choćby jeden odcinek Rap Backstage, to wiecie, że doborowi ksywek było daleko do oczywistości. Wszystko zaczęło się od Barto Katta, czyli człowieka orkiestry, który zajmuje się rapowaniem, produkowaniem i zarządzaniem swoim wydawnictwem. Później w naszym warszawskim studiu pojawił się Atutowy, hitowy producent muzyczny, przybliżający m.in. działalność OIO.

O działaniu w podziemiu i nośnych reedycjach opowiedzieli Prykson Fisk i Bartosz Kozikowski, o rynku winylowym szeroko rozprawiał Groh z JuNouMi. Łączenie pracy producenta i A&R w ogromnej wytwórni muzycznej to już zadanie Czarnego HIFI, dlatego ten wprowadził duet nas zarówno w swój warsztat artystyczny, jak i sprawy związane z kontraktowaniem młodych artystów. A to przecież nie wszystkie spotkania, jakich byliśmy świadkami w mijającym półroczu.

Rap Backstage – rozmowa z Czarnym HIFI

Kobiety mają głos

Z pewnością najszerszym echem odbił się podcast, w którym panowie gościli Martę Nizio-Siarę, szefową agencji bookingowo-artystycznej Bashesh, i Słonia. Ta dwójka po raz pierwszy pojawiła się razem przed kamerą i co tu dużo mówić – zamknęła grę swoimi anegdotami i wspólnym przelotem. Po tej niecodziennej rozmowie przyszedł czas na Annę Plaskotę, czyli dawną szefową Prosto Label, a obecnie ważną personę Independent Digital, która nie tylko wspominała dawne czasy profesjonalizującego się rynku, ale też odsłoniła tajniki dystrybucji cyfrowej.

Ostatnią gościnią była zaś Wdowa, która łączy dwa światy: rapu i prawa. Zainteresowanych odsyłamy do odcinka, który znajdziecie poniżej. My tymczasem krótko podsumujemy dotychczasowe działania, prezentując jedną ważną statystykę. Mianowicie: dotychczasowe programy zebrały 123 tysiące wyświetleń. Plany na 2022 są bardzo okazałe, dlatego obserwujcie nasze kanały społecznościowe. Nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa.

Rap Backstage – rozmowa z Wdową

Rap Backstage sprawił, że słuchacze polskiego rapu mogli lepiej poznać ważne, niekoniecznie najbardziej medialne postacie branży. Podkreślenie pozycji gatunku W latach 10. XXI wieku rap urósł tak, że stał się największym gatunkiem muzycznym w Polsce. To jego reprezentanci raz po raz zdobywają pierwsze miejsca na OLiS-ie, wyprzedają największe koncerty w kraju, a ich kolejne ruchy […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →