kadr z filmu „Django”

Quentin Tarantino o współczesnym Hollywood: „To najgorsza era w historii”. Reżyser pracuje nad serialem


17 listopada 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Quentin Tarantino w ostatnim czasie kieruje co raz więcej krytycznych słów w stronę obecnego Hollywood. Reżyser zapowiedział również swój powrót do telewizji.

Quentin Tarantino ponownie uderza w Hollywood

Ostatnie tygodnie są dla Quentina Tarantino okazją, aby nieco podgrzać atmosferę. Reżyser promuje obecnie swoją książkę Cinema Speculation, która jest zbiorem esejów, teorii filmowej, reportażu i osobistych przemyśleń autora, skupiających się na amerykańskich filmach z lat siedemdziesiątych. Tarantino udziela wielu wywiadów, w których nie szczędzi słów na temat obecnego przemysłu filmowego. Twórca Pulp Fiction skrytykował między innymi reżyserów, którzy podejmują się pracy dla Marvela i DC, nazywając ich najemnikami. Podobnie było w rozmowie z Howardem Sternem, gdzie reżyser wskazał swój najlepszy film, krytykując jednocześnie współczesne Hollywood.

Ludzie przez lata pytali, jaki jest mój najlepszy film. Zawsze odpowiadałem coś w stylu, że każdy z nich to moje dziecko itp. Uważam jednak, że moim najlepszym filmem jest Pewnego razu w Hollywood

– powiedział.

Wydany w 2019 roku obraz zabiera widzów do końcówki lat 70. Aktor Rick Dalton i jego kaskader Cliff Booth próbują ponownie zaistnieć w Hollywood podczas kulturowych przemian. W tym samym czasie, nowymi sąsiadami Daltona zostają Roman Polański i Sharon Tate. Pomimo tego, że Quentin Tarantino uważa swój najnowszy film za najlepszy, to reżyser nie ma zbyt pochlebnego zdania o kondycji współczesnego Hollywood.

W latach 80 widziałem chyba więcej filmów, niż kiedykolwiek indziej w moim życiu. Pomimo tego uważam, że tamten okres, wraz z latami 50, to najgorsza era w historii Hollywood. Tylko dzisiejsze Hollywood może się z tym równać.

dokończył reżyser

Pewnego razu w Hollywood – zwiastun

Quentin Tarantino wraca do telewizji

O dziesiątym i jednocześnie ostatnim filmie Tarantino, mówiło się bardzo wiele. Swego czasu plotki głosiły, iż będzie to Star Trek, jednak wygląda na to, że Quentin jeszcze nie wybiera się na emeryturę. Podczas spotkania autorskiego w Nowym Jorku reżyser zdradził, że planuje powrót do telewizji. W 2023 roku zamierza nakręcić on ośmioodcinkowy serial, jednak nie ujawnił więcej informacji. Reżyser w przeszłości stał za kamerą dwóch odcinków CSI: Kryminalnych zagadek Las Vegas.

Quentin Tarantino w ostatnim czasie kieruje co raz więcej krytycznych słów w stronę obecnego Hollywood. Reżyser zapowiedział również swój powrót do telewizji. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →