kadr z filmu „Pewnego razu... w Hollywod”

Tarantino ogłosił śmierć Ricka Daltona. 90-latek zmarł na Hawajach


22 maja 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Reżyser Pewnego razu…. w Hollywood uśmiercił fikcyjną postać, Ricka Daltona, w którą wcielił się Leonardo DiCaprio. W filmie Tarantino bohater mieszkał obok Sharon Tate i Romana Polańskiego.

Rick Dalton nie żyje

Quentina Tarantino ogłosił śmierć Ricka Daltona. To fikcyjna postać, aktor z lat 60., którą w oscarowym filmie Pewnego razu… w Hollywood zagrał Leonardo DiCaprio. „Rick zmarł spokojnie w swoim domu na Hawajach i pozostawił żonę Francescę” – czytamy w komunikacie. Aktor odszedł w wieku 90 lat.

Akcja filmu Pewnego razu… w Hollywood osadzona jest w 1969 roku w Hollywood. Historia przedstawia gwiazdę kina Ricka Daltona oraz jego dublera Cliffa Bootha (Brad Pitt). Fabuła śledzi desperackie poczynania aktora u schyłku kariery. W filmie wraz z żoną (Lorenza Izzo) mieszkają obok Sharon Tate (Margot Robbie) i Romana Polańskiego (Rafał Zawierucha). Bohater w jednej z kluczowych scen używa miotacza ognia do pokonania niespodziewanego przeciwnika.

kadr z filmu „Pewnego razu… w Hollywood”

Ukochany bohater Tarantino

Informację możemy przeczytać na oficjalnym koncie podcastu The Video Archives. Kreatywna forma podcastu ma na celu przedstawianie fanom smaczków z kultowej filmografii Tarantino. Reżyser nagrywa go z Rogerem Avarym, współscenarzystą Wściekłych psów, Prawdziwego romansu i Pulp Fiction. W najbliższym odcinku programu mają upamiętnić „najlepsze z ról Ricka”, czyli m.in. tę z serialu Bounty Law i trylogii The Fireman. Pierwszy jest częścią fabuły filmu Tarantino, a w drugim wyimaginowany aktor zagrał dekadę później. Tarantino był tak mocno związany ze swoim bohaterem Rickiem Daltonem, że postanowił poszerzyć jego biografię. „Napisałem książkę The Films of Rick Dalton” – zdradził.

Tarantino uśmiercił swojego bohatera

Reżyser Pewnego razu…. w Hollywood uśmiercił fikcyjną postać, Ricka Daltona, w którą wcielił się Leonardo DiCaprio. W filmie Tarantino bohater mieszkał obok Sharon Tate i Romana Polańskiego. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →