kadr z klipu „I Still Got It”

Prezenterka zacytowała Snoop Dogga na wizji. Została zwolniona

Obserwuj nas na instagramie:

Do zdarzenia doszło na antenie WLBT, amerykańskiej stacji z Jackson w stanie Mississippi, powiązanej z NBC. Barbie Bassett twierdzi, że slangowego określenia użyła niezamierzenie.

Uważaj, co mówisz

W życiu warto kierować się prostą zasadą – trzeba uważać, co się mówi i mieć świadomość znaczenia wypowiadanych słów. Szczególnie jeśli pracuje się na wizji i prowadzi program informacyjny. Barbie Bassett, dziennikarka, która od wielu lat pracowała w stacji WLBT jako newsmanka i pogodynka, podczas porannego programu rzuciła pozornie niewinnym tekstem, który – ku jej zaskoczeniu – doprowadził do jej zwolnienia. Chodzi o „Fo’ shizzle my nizzle”.

Miało być zabawnie, wyszło fatalnie

Powyższe hasło bezpośrednio związane jest ze Snoop Doggiem – można powiedzieć nawet, że jego używanie to jeden ze znaków rozpoznawczych rapera. I kiedy jeden z kolegów Barbie Bassett rozpoczął w studio temat Snoopa, mówiąc o tatuażu z jego podobizną, dziennikarka postanowiła odpowiedzieć w zabawny według niej sposób. Jednak to, co zapewne według niej znaczyło „dokładnie tak, stary”, tak naprawdę jest odrobinę przerobioną wersją zdania „for sure, my ni**a”, które w ustach białej kobiety z Mississippi wybrzmiało na antenie po prostu fatalnie.

To nie pierwszy raz

Obojętnie, czy zawiniła głupota czy niewiedza, na stację telewizyjną spadło sporo krytyki. Ze strony internetowej WLBT zniknęła już informacja na temat Bassett oraz jej notka biograficzna, a więc można wnioskować, że umowa z dziennikarką została już rozwiązana. Co ciekawe, to nie pierwszy raz, kiedy nie przemyślała ona tego, co mówi. W listopadzie zeszłego roku także uraziła czarną społeczność Mississippi, nazywając babcię swojej koleżanki z pracy, czarnoskórej Carmen Poe, określeniem „grandmammy”. Zdecydowanie nie powinno się używać go zamiennie z „grandmother”, ponieważ było używane w czasach niewolnictwa i to właśnie z tym okresem związane jest historycznie.

Do zdarzenia doszło na antenie WLBT, amerykańskiej stacji z Jackson w stanie Mississippi, powiązanej z NBC. Barbie Bassett twierdzi, że slangowego określenia użyła niezamierzenie. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →