kadr z klipu do utworu „Free Game”

Snoop Dogg udostępni na wyłączność TikTokowi katalog Death Row Records


15 lutego 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Od czasu wykupu katalogu Death Row Recordings przez Snoop Dogga, znajdujące się w nim płyty zniknęły ze streamingów. Teraz trafią na streamingową podstronę TikToka jednak również nie na długo.

TikTok z funkcją dystrybucji muzyki

Od czasu wykupienia przez Snoop Dogga sporej części katalogu z muzyką wytwórni Death Row Recordings, wszystkie te albumy zniknęły z serwisów streamingowych. Przed tym losem uchroniły się tak naprawdę jedynie The Chronic Dr. Dre (z okazji 30. urodzin albumu Snoop udzielił licencji na dystrybucję) czy albumy 2Paca. Dla wszystkich chcących legalnie posłuchać krążków tej wytwórni mamy jednak dobrą wiadomość. Albumy powrócą, jednakże tylko na jeden tydzień i odbędzie się to poprzez specjalną podstronę TikToka nazwaną SoundOn. No cóż, czego się nie robi dla ponownego odsłuchania Doggystyle?

Snoop Dogg – Who Am I (What’s My Name)?

„Nikt nie dostaje zapłaty poza wytwórniami”

W kwestii zdjęcia muzyki Death Row Recordings z serwisów streamingowych Snoop Dogg wypowiedział się w podcaście Drink Champs krytykując sposób, jaki wynagradzani są przez nie artyści:

Pierwszą rzeczą, którą zrobiłem, było wyrwanie całej muzyki z platform streamingowych, ponieważ te platformy nie płacą. Dostają miliony albumów, a nikt nie dostaje za to zapłaty poza wytwórniami. Więc to, co chciałem zrobić, to wziąć moją muzykę i stworzyć platformę podobną do Amazona, Netfliksa czy Hulu. To będzie aplikacja Death Row, a muzyka, w międzyczasie, będzie żyła w metaverse.

Ciężko powiedzieć, kiedy będzie miała swoją premierę zapowiadana przez Snoopa aplikacja. Sam raper przyznał niedawno, że nagrania z katalogu Death Row Records „wrócą do serwisów streamingowych naprawdę niedługo”. Co to jednak konkretnie oznacza, wie prawdopodobnie jedynie Snoop Dogg.

Od czasu wykupu katalogu Death Row Recordings przez Snoop Dogga, znajdujące się w nim płyty zniknęły ze streamingów. Teraz trafią na streamingową podstronę TikToka jednak również nie na długo. Zobacz także 7 mocnych miniseriali do obejrzenia w weekend Pruderyjni widzowie „Oppenheimera”? Sceny stosunku wciąż wywołują dyskusję TikTok Music nadciąga. Czeka nas streamingowa rewolucja? TikTok z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →