fot. Jeff Kravitz / Getty Images

Była dziewczyna 2Paca twierdzi, że kontrakt z Death Row Records był dla rapera niczym sprzedanie duszy diabłu


02 sierpnia 2022

Podziel się newsem:

2Pac jest jedną z największych ikon w historii rapu. Przez większość swojej kariery związany był z Death Row Records, którym zarządzał Suge Knight. Była dziewczyna legendy Zachodniego Wybrzeża opowiedziała, jak Shakur postrzegał wspomniany kontrakt.

2Pac żałował podpisania kontraktu z Death Row Records?

Kilka dni temu na kanale The Art of Dialogue pojawił się fragment rozmowy z Desiree Smith, byłą dziewczyną Tupaca Shakura. Według słów kobiety autor All Eyez On Me miał jej powiedzieć, że sprzedał duszę diabłu, mając na myśli podpisanie kontraktu wydawniczego z Suge Knightem i wytwórnią Death Row Records. 2Pac miał wypowiedzieć te słowa tuż po podpisaniu umowy, kiedy Knight i jego prawnik wyszli z pomieszczenia.

Zobacz: Chris Brown typuje rapowe Mount Rushmore, a w nim m.in. 2Pac i Biggie

To było nieco szalone, ponieważ – i nie mówię tego dosłownie – wydaje mi się, że kiedy wyszli, był podekscytowany, jednak powiedział „Właśnie sprzedałem swoją duszę diabłu”. Chociaż wydaje się, że po jego wyjściu [Shakura z więzienia – przyp. red.] stali się dobrymi przyjaciółmi. Ale takie miał nastawienie. Wszystko, co robił, prawie całe swoje życie, to upewnienie się, że zostawił matkę i rodzinę w dobrej sytuacji życiowej. Zamierzał zrobić wszystko, co trzeba

– powiedziała.

Fragment wywiadu z Desiree Smith

Death Row Records powstało w 1991 roku z inicjatywy nie tylko Suge Knighta, ale także Dr. Dre, The D.O.C. oraz Dicka Griffeya. 2Pac dołączył do legendarnej wytwórni w 1995 po wpłaceniu przez Knighta prawie półtora miliona dolarów kaucji.

Przeczytaj również: Snoop Dogg usunął klasyki wytwórni Death Row ze streamingów. Wiemy dlaczego

Współpraca Shakura z Death Row rozpoczęła się m.in. od słynnego beefu pomiędzy nim a Notoriousem B.I.G., który przez wielu uważany jest za jeden z największych konfliktów w historii rapu. Nakładem Death Row Records ukazały się m.in. All Eyez On Me oraz The Don Killuminati: The 7 Day Theory.

2Pac – All Eyez On Me – odsłuch albumu

2Pac jest jedną z największych ikon w historii rapu. Przez większość swojej kariery związany był z Death Row Records, którym zarządzał Suge Knight. Była dziewczyna legendy Zachodniego Wybrzeża opowiedziała, jak Shakur postrzegał wspomniany kontrakt. Zobacz także Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów „Wiedźmin: Rodowód krwi” jak na razie zapowiada się tragicznie Czy […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →