kadr z klipu do utworu "Pull Up" Will.i.ama, J. Rey Soul i Nile Rodgers

“Ich muzyka nie przemawia do mojej duszy” – Will.i.am o 2Pacu i Biggiem


27 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Zapytany o 2Paca i Biggiego, Will.i.am przyznał, że nie jest fanem muzyki obu raperów, a gdyby był “zostałby na blokach”. Sprawdź szczegóły.

Will.i.am: 2pac i Biggie? Są świetni, ale….

Tym wywiadem Will.i.am raczej nie przysporzy sobie fanów. W wywiadzie dla The Art Of Dialogue artysta związany z The Black Eyed Peas przyznał, że nie jest fanem muzyki Biggiego i 2Paca, argumentując to w ciekawy sposób:

Kiedy ludzie mówią 2Pac czy Biggie, moja głowa mówi Tribe Called Quest, czy De La Soul? Nie lubię muzyki 2Paca i Biggiego. Muzyka, którą tworzyli, nie przemawia do mojej duszy. Lubię Boogie Down Productions, KRS-One jeśli obracamy się w tej stylistyce. 2Pac czy Biggie? Odpowiem KRS-One. Dlaczego spór ogranicza się tylko do tych dwóch? Tak jak ludzie traktują ich, ja traktuję Rakima i Erica B.

Will.i.am szybko jednak wyjaśnił z czego wynika jego niechęć do muzyki dwóch legend rapu:

Nie zrozum mnie źle. 2Pac był świetnym raperem. Ale moją artystyczną ucieczką, wykonawcami, dzięki którym się rozwinąłem byli Tribe Called Quest i De La Soul. Gdybym słuchał 2Paca i Biggiego, tworząc muzykę, prawdopodobnie do dziś nic bym nie stworzył. Zostałbym na blokach.

will.i.am – This Is Love ft. Eva Simons 

Biggie w świecie NFT

Zarządzająca wizerunkiem i twórczością Biggiego fundacja The Christopher Wallace Estate przygotowała specjalną ofertę związaną z wejściem nieżyjącego od 25 lat rapera w świat NFT za sprawą kolekcji Sky’s The Limit: The Notorious B.I.G. NFT Collection. Sprzedaż rozpoczęła się 26 lipca o godzinie 19:00 polskiego czasu i właściwie w moment wyprzedały się wszystkie sztuki. Ciężko się jednak dziwić. Oprócz koncepcyjnych grafik 3D w zestawie była… licencja na wykorzystanie legendarnego freestyle’u Biggiego z Fulton Street we własnym utworze, przy uprzedniej zgodzie The Christopher Wallace Estate. Jak myślicie, z kim w najbliższym czasie usłyszymy w jednym utworze legendarnego Notoriousa B.I.G.?

Zapytany o 2Paca i Biggiego, Will.i.am przyznał, że nie jest fanem muzyki obu raperów, a gdyby był “zostałby na blokach”. Sprawdź szczegóły. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Will.i.am: 2pac […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →