Gisela Schober/Getty Images

Powstanie serial o Facebooku. W obsadzie Claire Foy


11 października 2021

Podziel się newsem:

Facebook doczeka się kolejnej aktorskiej produkcji. W Doomsday Machine zagra Claire Foy znana z serialu The Crown. Co na ten moment wiemy o serialu?

Doomsday Machine – powstaje serial o Facebooku

Jak informuje serwis Variety, prowadzone są obecnie prace nad serialem o Facebooku. Firmy Anonymous Content (Mr. Robot) i Wiip (Mare of Easttown) pracują nad ekranizacją bestsellerowej książki An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination, autorstwa Sheery Frenkel i Cecilii Kang. Autorzy są producentami wykonawczymi i konsultantami projektu.

powstaje serial o Facebooku
An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination – okładka książki

Jedną z głównych ról w produkcji otrzymała Claire Foy, która dała się poznać w The Crown, gdzie wcieliła się w królową Elżbietę II za czasów młodości. Rola ta przyniosła jej wiele nagród, m.in. Złotego Globa czy statuetki EMMY.

W nowym serialu, którego tytuł brzmi Doomsday Machine, Foy zagra Sheryl Sandberg, dyrektor operacyjną Facebooka. Zobaczymy relację między nią a Markiem Zuckerbergiem, a akcja rozgrywać się będzie w 2016 roku. Ważnym aspektem, który zostanie poruszony, będzie wpływ serwisu społecznościowego na obywateli i zmiany w zachowaniu nastolatków spowodowane wzrostem popularności Instagrama. Twórcą Doomsday Machine jest Ayad Akhtar, autor bestsellerowej powieści Homeland Elegies i zdobywca nagrody Pulitzera. Data premiery nie jest jeszcze znana.

Sprawdź także: Globalna awaria, miliardowe straty i zarzuty byłej pracowniczki – Facebook ma kłopoty

W 2010 roku swoją premierę miał film The Social Network poświęcony Facebookowi. W rolę założyciela platformy, Marka Zuckerberga wcielił się wówczas Jesse Eisenberg. W jednej z głównych ról wystąpił również Justin Timberlake. Za reżyserię odpowiadał natomiast David Fincher. Przedstawia on historię powstania portalu. 

Facebook doczeka się kolejnej aktorskiej produkcji. W Doomsday Machine zagra Claire Foy znana z serialu The Crown. Co na ten moment wiemy o serialu? Doomsday Machine – powstaje serial o Facebooku Jak informuje serwis Variety, prowadzone są obecnie prace nad serialem o Facebooku. Firmy Anonymous Content (Mr. Robot) i Wiip (Mare of Easttown) pracują nad […]

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →