Facebook

HBO stworzy serial o Facebooku. W roli głównej gwiazda “The Crown”


10 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Umowy podpisane, główna postać obsadzona, można działać. Serial o Facebooku opracowywany na podstawie książki An Ugly Truth zostanie stworzony przez HBO.

W głąb Facebooka

An Ugly Truth: Inside Facebook’s Battle for Domination to książka autorstwa dwóch dziennikarek: Sheery Frankel oraz Cecilii Kang, w której autorki zajrzały w głąb platformy stworzonej przez Marka Zuckerberga i prześledziły kontrowersje dotyczące Facebooka, jakie miały miejsce w latach 2016-2021. Pomimo tego, że platforma łączy cały świat, to jest także źródłem mowy nienawiści, fake newsów, dezinformacji, o wycieku danych nie wspominając.

Niegdyś jedna z najbardziej przełomowych historii z Doliny Krzemowej, Facebook, przez ostatnie pięć lat była pod ciągłym ostrzałem, spowodowanym kontrowersjami i kryzysami. Okazuje się, że oprócz łączenia ludzi z całego świata, platforma nieudolnie obchodziła się danymi użytkowników, pozwalając na rozprzestrzenianie się fake newsów i rozwój niebezpiecznej, polaryzującej mowy nienawiści. Krytycy uznali tę narrację, jako nierozwiązywalny konflikt pomiędzy doniosłą misją platformy, aby posunąć społeczeństwo do przodu poprzez łączenie ludzi razem, a czerpaniem z nich zysków. Firma, jak twierdzi wiele osób, po prostu się pogubiła. Ale prawda jest o wiele bardziej złożona.

Czerpiąc ze swoich niezastąpionych źródeł, Frenkel i Kang zabierają czytelników za kulisy złożonej biurokracji, sojuszy i rywalizacji w firmie, wzrostu jej wpływów politycznych, konfliktów z prywatnymi firmami i Federalną Komisją Handlu, aby rzucić światło na pęknięcia w architekturze technologicznego giganta. Ich praca reporterska doprowadziła do jednego wniosku: błędy z ostatnich pięciu lat nie były tylko anomalią, ale czymś nieuniknionym – platforma została tak skonstruowana. W okresie sporego wstrząsu rozwój pod kierownictwem Marka Zuckerbega oraz Sheryl Sandberg był ciągły. Oboje przyglądali się biernie, kiedy ich technologia była wykorzystywana przez podżegaczy do nienawiści, przestępców i skorumpowane reżimy polityczne z całego świata, co przyniosło niszczące konsekwencje. W An Ugly Truth nareszcie są pociągnięci do odpowiedzialności.

– czytamy w opisie wydawcy
Serial o Facebooku zostanie stworzony przez HBO. W roli głównej gwiazda „The Crown”

HBO x Facebook – co z tego wyniknie?

Doomsday Machine, serial HBO, skupi się wokół postaci dyrektorki operacyjnej Facebooka Sheryl Sandberg. Produkcja ma objąć w fabule okres od fali dezinformacji związanej z wyborami prezydenckimi w Stanach Zjednoczonych w 2016 roku. W główną rolę wcieli się Claire Foy, znana chociażby z serialu The Crown. Aktorka za rolę królowej Elżbiety II otrzymała Złotego Globa oraz dwie nagrody Emmy. Foy będzie również producentką wykonawczą. Scenariusz napisze uhonorowany w 2013 roku Nagrodą Pulitzera Ayad Akhtar. Doomsday Machine ma być fabularyzowaną adaptacją wydarzeń społeczno-politycznych, w których centrum znalazł się Facebook. Oprócz Sheryl Sandberg w produkcji pojawi się również postać Marka Zuckerberga, ale nie wiadomo jeszcze, kto się w niego wcieli.

Umowy podpisane, główna postać obsadzona, można działać. Serial o Facebooku opracowywany na podstawie książki An Ugly Truth zostanie stworzony przez HBO. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins W głąb Facebooka […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →