fot. HBO

HBO Max zastąpi HBO GO. Jakich zmian mogą spodziewać się obecni użytkownicy platformy?


02 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

HBO Max w końcu zadebiutuje w Polsce. Poinformował nas o tym Andy Forssel, który jest szefem platformy. Usługa zastąpi obecne na rynku HBO GO.

Nowy rok pod szyldem streamingu

2022 rok będzie prawdziwą gratką dla fanów serwisów streamingowych, ponieważ latem w końcu trafi do nas długo wyczekiwany Disney+, a także HBO Max, które zadebiutuje u nas, a także w Holandii, Turcji, Grecji, Islandii, Estonii, Łotwie i Litwie już 8 marca. Ta druga platforma zastąpi obecne już HBO GO.

Przeczytaj także: Ile Disney+ będzie kosztował Polaków? Wyciekła przypuszczalna cena platformy

HBO Max – co w praktyce oznacza utworzenie nowej platformy?

Oczywiście nie znamy jeszcze dokładnych treści jakie zaoferuje nam HBO Max. W rozmowie z portalem WirtualnemediaAgnieszka Niburska (content & commercial PR director w HBO Europe) powiedziała:

Serwisy HBO dostępne w Europie oferowane są w konkurencyjnych cenach na poszczególnych rynkach. Naszą ambicją jest utrzymanie konkurencyjności ceny także w przypadku oferowania HBO Max. W kwestii oferty programowej nacisk położony zostanie na jakość i dobór kontentu. Dzięki HBO Max, skupiając się nadal na jakości, chcemy poszerzyć różnorodność oferty programowej, co będzie atrakcyjne dla jeszcze szerszej grupy odbiorców. Więcej o ofercie programowej poinformujemy bliżej startu serwisu.

Na ten moment HBO Max kosztuje przykładowo dziewięć euro w Hiszpanii, czy też piętnaście dolarów w Stanach Zjednoczonych, a w Polsce będzie to 29,99 zł lub 19,99 zł dla osób, które wykupią subskrypcję w momencie wypuszczenia platformy i utrzymają ciągłość płatności.

HBO Max
fot. HBO Max

HBO Max z nową, urozmaiconą ofertą

Wiemy jednak, że na pewno zostanie powiększona oferta programowa, która zapewni nam dostęp do nowych filmów i seriali, ale także specjalnych zawartości, które dostępne będą tylko w danej usłudze. Przykładem może być komunikat, jaki zaserwował nam w 2021 roku koncern Warner Bros, który poinformował, że w ubiegłym roku przeprowadzany był biznesowy eksperyment, który umieszczał największe filmowe hity na platformie HBO Max w dniu ich wejścia do kin. To właśnie takim sposobem użytkownicy serwisu mogli obejrzeć premiery Wonder Woman 1984. Godzilla vs. Kong, Mortal Kombat, The Suicide Squad, Dune, czy też najnowszego Matrixa bez wychodzenia z domu.

Dotychczasowe oferty HBO również zostaną dodane do oferty, także nie ominą nas szanse nadrobienia takich tytułów jak Gra o Tron, Wielkie kłamstewka, Joker, Przyjaciele, Rick i Morty, czy też The Big Bang Theory.

Jak więc widzimy oferta serwisu, będzie stale zmieniania, a rodzime produkcje HBO uzupełnianie będą o filmy i seriale nabywane na podstawie licencji. Wielkim plusem jest także to, że możemy spodziewać się jednoczesnych premier z rynkiem amerykańskim (a jak wiemy – nie zawsze miało to miejsce).

Czy możemy spodziewać się dużych zmian platform HBO?

Od zaplecza technicznego możemy oczekiwać spełnienia obietnic, które dotyczyły usprawnienia usługi VOD, a także lepszych i płynniejszych działań w serwisie mobilnym, polepszenia jakości obrazu i dźwięku, a także braku wiecznych ścięć, jakie serwowała nam platforma. Serwis dostępny będzie w całości w jakości Ultra HD, a nawet wyższej w przypadku niektórych tytułów. Zapewniona zostanie nam także możliwość korzystania z dźwięku przestrzennego 5.1, Dolby Atmos. Z HBO Max będziemy mogli również korzystać na trzech urządzeniach jednocześnie, wprowadzone zostaną profile dla członków rodzin i możliwość oglądania produkcji w trybie offline.

HBO Max zaoferuje użytkownikom najwyższej jakości rozrywkę, w tym – po raz pierwszy w Europie w ramach jednego serwisu – produkcje, za które odpowiadają ulubione marki należące do WarnerMedia, takie jak Warner Bros., HBO, DC czy Cartoon Network; będą wśród nich też nagradzane produkcje Max Originals.

zapowiada polski oddział HBO.

Obecnie największym konkurentem HBO w Polsce jest Netflix, którego miesięczna opłata wynosi dwadzieścia dziewięć złotych. By uzyskać na nim dostęp do jakości obrazu 4K + HDR musimy uiścić dodatkową opłatę w wysokości sześćdziesięciu złotych, także takie rozwiązanie HBO naprawdę nas cieszy.

Co stanie się z dotychczasowymi użytkownikami platformy HBO GO?

Na ten moment nie wiemy niestety, czy HBO GO pozostanie usługą znajdującą się w abonamencie telewizyjnym, czy po prostu zostanie ona całkowicie wymazana przez wschodzące HBO Max. Dla nowych użytkowników HBO szykuje kuszącą formę subskrypcji polegającą na płatności za cały rok. Będzie ona dużo bardziej opłacalna niż standardowa forma miesięcznych opłat.

Dla obecnych już subskrybentów platforma ma podobno przygotować bezpieczne i łatwe przejście do nowego serwisu, które pozwoli na płynne zaznajomienie się z nowym HBO Max.

Wygląd strony HBO Max/źródło: spidersweb.pl

HBO Max jest obecnie dostępny na 46 rynkach w obu Amerykach oraz Europie, a 8 marca br. liczba ta wzrośnie do 61, kiedy to HBO Max zadebiutuje w kolejnych 15 europejskich krajach — Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Holandii, Macedonii Północnej, Mołdawii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Grecji, Turcji, Słowenii i na Węgrzech.

HBO Max w końcu zadebiutuje w Polsce. Poinformował nas o tym Andy Forssel, który jest szefem platformy. Usługa zastąpi obecne na rynku HBO GO. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka Macklemore zabrał ważny głos. „Hind’s Hall” pochwalił sam Tom Morello […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →