materiały prasowe

Disney przechodzi rewolucję! Po raz pierwszy na czele zarządu stanie kobieta


04 grudnia 2021

Obserwuj nas na instagramie:

Po ponad dwudziestu latach zarządzania firmą Bob Iger przekazuje stanowisko. Pierwszy raz w historii Disneya prezesem została kobieta.

Disney z pierwszą prezeską

Miejsce Boba Igera zastąpi Susan Arnold, która zasiada w zarządzie Disneya już od czternastu lat. Arnold jest pierwszą kobietą w historii niemal stuletniej firmy, która objęła stanowisko prezeski. Zanim związała się z korporacją założoną przez Walta Disneya, pełniła również funkcje kierownicze m.in. w McDonald’s. Przez ostatnie osiem lat była dyrektorką operacyjną w Carlyle Group.

Zobacz: Disney nakręci animację, której akcja rozgrywać się będzie… na Kaszubach!

Susan jest niezwykle szanowaną menadżerką, której bogate doświadczenie, niezachwiana uczciwość i fachowe opinie były nieocenione dla firmy, odkąd dołączyła do zarządu w 2007 roku

– mówi o swojej następczyni Bob Iger.

Arnold zaznacza, że jest gotowa do objęcia funkcji prezeski koncernu oraz liczy na ścisłą współpracę z dyrektorem generalnym Bobem Chapkiem. Jak twierdzi Arnold, Chapek “opiera się na stuletniej spuściźnie kreatywnej doskonałości i innowacji”. W lutym zeszłego roku to właśnie Chapek został ogłoszony następcą Igera, jednak ostatecznie na fotelu prezeski zasiadła Susan Arnold. Zanim objął posadę CEO, niedoszły prezes zarządu pełnił funkcję dyrektora segmentu Disney Parks, Experiences and Products.

susan arnold disney
Susan Arnold, materiały prasowe

Koniec istotnego etapu w historii firmy

Bob Iger zarządzał Disneyem ćwierć wieku. Były prezes zarządzał korporacją od 1996 roku, a funkcję oddaną Arnold pełnił od 2005. W czasie jego kadencji Disney zdominował rynek kupując m.in. Marvela, studio Pixar, Lucasfilm czy 21st Century Fox. Dzięki tym przedsięwzięciom widzowie otrzymali m.in. nowe części Star Wars czy najświeższe produkcje z Marvel Cinematic Universe.

Jak informuje firma, wkrótce koncern opuszczą kolejni wysoko postawieni pracownicy. Wśród nazwisk znalazł się m.in. Gary Marsh, prezes i dyrektor kreatywny Disney Branded Television oraz szef studia Alan Horn.

Po ponad dwudziestu latach zarządzania firmą Bob Iger przekazuje stanowisko. Pierwszy raz w historii Disneya prezesem została kobieta. Zobacz także Po fali niskich ocen dla „Małej syrenki” baza filmowa zmienia system oceniania Te rapowe duety rozbiłyby bank. Ale coś im przeszkodziło Nowe seriale, których nie oglądasz. A warto! Disney z pierwszą prezeską Miejsce Boba Igera […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →