Disney nakręci animację, której akcja rozgrywać się będzie… na Kaszubach!

Podziel się newsem:

Podczas Festiwalu Filmów Kaszubskich 2021, Mirosław Piepka, scenarzysta Kamerdynera zdradził, że Disney nakręci film w Polsce, a dokładniej na Kaszubach. Sprawdźcie szczegóły.

Nowa animacja Disney’a powstanie na Kaszubach

Mirosław Piepka był członkiem jury w tegorocznym Festiwalu Filmów Kaszubskich. Podczas wydarzenia scenarzysta zdradził informację, że Disney planuje nakręcić film animowany w Polsce. Za reżyserię będzie odpowiadał Filip Bajon, który wraz z Piepką pracował przy Kamerdynerze, którego akcja toczyła się na Kaszubach.

W nadchodzącej produkcji Disney’a również Kaszuby, a konkretnie Hel będzie stanowić scenerię. Akcja ma się toczyć na Helu w XV wieku, kiedy to półwysep był jeszcze wyspą. Zdjęcia mają ruszyć już w lipcu 2021 roku.

W lutym ubiegłego roku otrzymałem telefon od Walt Disney Company z propozycją napisania scenariusza do fabularnego animowanego filmu kinowego. Paradoksalnie, to pandemia pozwoliła mi na to, że kiedy byliśmy wszyscy pozamykani, mogłem się całkowicie zająć tym projektem. […] Współproducentem jest Trefl Film. Film powstaje na Wybrzeżu, bo, co by nie powiedzieć, koszty produkcji są tu tańsze niż w Chicago, Miami czy w Paryżu. […] Większość scen nagrywana będzie na Kaszubach. Będzie to film przeznaczony dla widzów od lat 7 do 107. Realizowany jest tą samą technologią co „Shrek”. Przez wiele miesięcy trwało „rodzenie” wszystkich uczestniczących w tej produkcji postaci

Mirosław Piepka

W prace nad filmem zaangażowani będą także: Jan Andrzej Kaczmarek (laureat Oscara za muzykę do Marzyciela) – oprawa muzyczna, Marek Skrobecki (Piotruś i wilk) – scenografia, a także Tomasz Witkowski (Tatarak) – efekty specjalne. Będzie to pierwszy film, który powstanie na podstawie scenariusza polskiego autora dla studia Disney.

nowy film Disney'a zostanie nakręcony w Polsce
Walt Disney Studios

Podczas Festiwalu Filmów Kaszubskich 2021, Mirosław Piepka, scenarzysta Kamerdynera zdradził, że Disney nakręci film w Polsce, a dokładniej na Kaszubach. Sprawdźcie szczegóły. Zobacz także Chill Time Is Not Wasted Time – Pezet kawałkiem „Mewa” promuje nową kampanię Sprite’a Jest piątek i jest „POST”. Nowy singiel Dawida Podsiadło już dostępny Sentino zakończył i wznowił karierę w […]

Bilety na koncerty z cyklu Lato w Plenerze

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →