Posłuchajcie kolejnych singli PRO8L3Mu. Poznaliśmy także tracklistę “Art Brut 2”

Obserwuj nas na instagramie:

Wielkimi krokami zbliża się premiera “Art Brut 2” PRO8L3Mu. Oskar i Steez odsłaniają zatem kolejne kolejne karty. Tym razem wraz z singlem, poznaliśmy tracklistę krążka.

PRO8L3M – Art Brut 2 – premiera 6 marca

Już za kilka dni, dokładnie 6 marca, swoją premierę będzie miała druga odsłona, kultowego już albumu PRO8L3Mu zatytułowanego Art Brut Mixtape. Był to w pewien sposób przełomowy album dla polskiego hip-hopu, a także całej polskiej muzyki. Przy produkcji utworów wykorzystane zostały sample z muzyki polskiej z lat 80.

Przy drugiej odsłonie krążka, Oskar i Steez również wykorzystali ten sam patent, jednak tym razem będą to sample z lat 70., 80., i 90. Za okładkę drugiej odsłony krążka, podobnie tak jak za projekt pierwszej części, odpowiada Fuzi UVTPK.

PRO8L3M - Art Brut 2
PRO8L3M – Art Brut 2 – okładka albumu

W domach z betonu, nie ma wolnej miłości

Kilka dni temu odbyła się premiera instalacji TEST DRIV3, podczas której mogliśmy przenieść się do rzeczywistości ze świata Art Brut. Uczestnicy wystawy mogli nawet posłuchać przedpremierowo całego krążka. Dzisiaj natomiast, do sieci trafił trzeci singiel zapowiadający wydawnictwo.

W tym momencie muszę się do czegoś przyznać. Tak jak dwa pierwsze single, czyli Skrable i Koło Fortuny, kompletnie mnie nie porwały, tak najnowszy utwór jest czymś bardzo wyjątkowym. Chyba nie popełnię tutaj żadnej gafy pisząc, że tekst W domach z betonu jest najlepszym spod pióra Oskara. Facet miał już na swoim koncie świetne wersy, jednak to co usłyszymy tutaj bije wszystko na głowę.

W domach z betonu to także najbardziej osobisty numer napisany przez Oskara. Raper opowiada tutaj historię z perspektywy małego dziecka, które w trakcie utworu, po prostu poznaje świat od najróżniejszych stron. Singiel zwraca również uwagę na to, jak wydarzenia z dzieciństwa wpływają na nasze dorosłe życie. Co ciekawe, w teledysku wykorzystano zdjęcia Oskara i Steeza z dziecięcych lat.

PRO8L3M – W domach z betonu

Ponadto W domach z betonu wykorzystano sampel jednego z lepszych utworów minionej epoki, czyli W domach z betonu nie ma wolnej miłości autorstwa Martyny Jakubowicz i Andrzeja Jakubowicza.

Poznaliśmy także oficjalną tracklistę albumu. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że wśród gości pojawi się chociażby Majka Jeżowska, czy Wanda i Banda. Natomiast poniżej znajdziecie tytuły utworów z Art Brut 2.

1. KOŁO FORTUNY
2. W DOMACH Z BETONU
3. MATCHBOXY
4. NA RYMPAŁ
5. PIEKŁO JEST W NAS GOŚCINNIE: MAJKA JEŻOWSKA
6. PRZEBÓJ NOCY GOŚCINNIE: WANDA I BANDA
7. NOC
8. STREET FIGHTER
9. ZADZWOŃ DO MNIE
10. BMK
11. MISTRZ PING-PONGA
12. SZANSA NA SUKCES
13. DYM
14. BAGAŻE
15. SKRABLE
16. OUTRO

Natomiast kilka dni po W domach z betonu, światło dzienne ujrzał kolejny singiel duetu. Tym razem jest to utwór z gościnnym udziałem Wandy i Bandy. Posłuchajcie Przeboju nocy, w którym wykorzystano refren z legendarnego już kawałka Hi-Fi.

PRO8L3M feat. Wanda i Banda – Przebój Nocy

PRO8L3M – Art Brut 2 – zamów krążek

Jeżeli jeszcze nie zamówiliście najnowszego krążka PRO8L3Mu, to właśnie teraz jest najlepszy moment. Co prawda limitowane wersje albumu wyprzedały się jak świeże bułeczki, to jednak w dalszym ciągu możecie zamawiać standardową wersję Art Brut 2. Zakupów dokonacie na oficjalnej stronie pro8l3m.pl.


Sprawdź także: 5 najlepszych sampli na Art Brut Mixtape

Wielkimi krokami zbliża się premiera “Art Brut 2” PRO8L3Mu. Oskar i Steez odsłaniają zatem kolejne kolejne karty. Tym razem wraz z singlem, poznaliśmy tracklistę krążka. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia […]

Obserwuj nas na instagramie:


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →