Witamy w latach 90. PRO8L3M przedstawia nowy singiel


18 lutego 2020

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

PRO8L3M prezentuje kolejny singiel z nadchodzącego albumu Art Brut 2. Sprawdźcie jak według Oskara i Steeza wygląda Koło Fortuny.

Wolność bez pieniędzy, to niewola w nędzy

To właśnie te słowa uderzyły mnie najbardziej po przesłuchaniu najnowszego singla warszawskiego składu. Koło Fortuny jest drugim, po Skrablach singlem, a zarazem intrem promującym album Art Brut 2. Nadchodzący krążek będzie kontynuacją legendarnego już mixtape’u Art Brut, na którym Steez oparł całą warstwę muzyczną całkowicie na samplach z polskiej muzyki rozrywkowej lat 80.

Natomiast w kontynuacji Art Brut Mixtape, Panowie także postawili na sample z muzyki rozrywkowej, jednak tym razem będą to podkłady przełomu lat 90. i 00.

PRO8L3M – Koło Fortuny

Singiel, jak wyżej wspomniałem, jest intrem dla całego albumu. Oskar w Kole Fortuny buduje narrację, która stanowić będzie motyw przewodni dla całego albumu.

PRO8L3M – TEST DRIV3

Już za dwa dni, odbędzie się wyjątkowe wydarzenie. Oskar i Steez po raz kolejny postawili na niecodzienną formę odsłuchu nowej płyty. TEST DRIV3 ma przenieść nas do świata z rzeczywistości Art Brut 2. Więcej o tym wydarzeniu przeczytasz tutaj.

PRO8L3M: TEST DRIV3
PRO8L3M: TEST DRIV3

PRO8L3M – Art Brut 2 – premiera 6 marca

art brut 2
okładka Art Brut 2

Premiera długo wyczekiwanego albumu, zapowiedziana jest na 6 marca. Preorder krążka możecie zamawiać za pośrednictwem oficjalne strony składu: pro8l3m.pl. Obecnie dostępna jest tylko standardowa wersja, zawierająca zin ze zdjęciami. Natomiast dwie wersje specjalne z flamastrami Molotow i przypinkami wyprzedały się praktycznie od razu.

Niby wszystko fajnie, ale nie do końca

Natomiast jeżeli miałbym opisać swoje wrażenia, po dwóch singlach, musiałbym powiedzieć, że jestem nieco zawiedziony. Klimat, który serwują nam Oskar i Steez, jest moim zdaniem daleki od tego, jaki uświadczyliśmy na pierwszym Art Brucie. Nowe kawałki są po prostu zbyt czyste, nie ma tam tego brudnego, charakterystycznego dla Art Brutu klimatu. Także produkcje, które jednak oparte są na samplach z ubiegłych lat, nie różnią się za bardzo od tego co słyszeliśmy na Widmie, czy chociażby innym albumie po Art Brut.

Na szczęście są to tylko dwa single i miejmy nadzieję, że na albumie usłyszymy jednak ducha i klimat Art Brut.


Sprawdź także: 5 najlepszych sampli na Art Brut MixtapePRO8L3Mu

Podziel się newsem:

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Kup Bilety

Biletomat.pl
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.