kadr z klipu "Sam na sam"

Pola Chobot & Adam Baran i Magda Kluz “Sam na sam” objawia moc duetów


21 marca 2022

Podziel się newsem:

Pola Chobot & Adam Baran i Magda Kluz stworzyli poruszający duet, otwierający projekt FONOBO Mixer. Po utworze Sam na sam – trzy razy “tak” dla tej inicjatywy.

FONOBO Mixer po raz pierwszy: Pola Chobot & Adam Baran z Magdą Kluz nagrali po prostu piękną piosenkę

FONOBO Label ostatnimi czasy strzela w same dziesiątki. Transfer The Cassino, pierwsza EP-ka Janna, który debiutował w projekcie FONOBO Pitcher, przyjęcie w szeregi pierwszego rapera – Proseko, sukcesy Ralpha Kaminskiego, a teraz akcja FONOBO Mixer, w ramach której artyści zrzeszeni w wytwórni nagrywają wspólne utwory.

Promocyjnie to sytuacja win-win i poszerzenie targetu dla wszystkich zaangażowanych. A poza tym? Jak pokazał pierwszy utwór z cyklu, to szansa na naprawdę śliczne piosenki.

Piszę “śliczne”, gdyż numer Sam na sam jest niesamowicie estetyczny. Prawie matematycznie, to taka opcja estetyki, że łatwo mi go sobie zwizualizować jako wielokąt foremny. Czyli: z ostrymi wierzchołkami, trochę kłujący, a mimo wszystko przyjemnie proporcjonalny. Pola Chobot & Adam Baran i Magda Kluz zgrali się w swoim stylu tak, że trzeba to usłyszeć.

Przeczytaj: FONOBO Label rusza z zupełnie nowym projektem

Pola Chobot Adam Baran Magda Kluz Sam na sam
fot. Ola Bodnaruś

Pola Chobot & Adam Baran i Magda Kluz – Sam na sam gra na dwa fronty

Utwór powstał w dwóch wersjach: bogatszej i skromniejszej, przy czym tej drugiej absolutnie niczego brakuje. Kwestia stworzenia totalnie innego klimatu przy podejściu live, takiego bliskiego ponurej jam session nagrywanej spontanicznie ze znajomymi, kiedy inne metody uwolnienia głowy już nie działają.

Na YouTubie akustycznie, na portalach streamingowych w pełnym muzycznym rynsztunku. Te wykonania dzieli od siebie zaskakująco niewiele, właściwie tylko preferencje. Utwór surowy czy oszlifowany. Cieplejszy czy chłodniejszy.

Zwijam się w kulkę i pragnę spać, z tobą spać.

To mój ulubiony wers, który ubrał utwór Sam na sam adekwatnie do pogody. Do pogubienia, do tęsknoty, do pewnej miękkości i pokazania się z tej strony, odrobinę bezbronnej.

Pisarski warsztat Poli Chobot jest dla mnie majstersztykiem, bo często czepia się rzeczy nielirycznych i niepoetyckich. Tak opisywana rzeczywistość jest jednocześnie bliższa, bo znana, jak i (niespodziewanie) ładniejsza czy nawet odrobinę magiczna.

Pola Chobot & Adam Baran x Magda Kluz – Sam na sam (FONOBO MIXER Live Session)

Pola Chobot & Adam Baran i Magda Kluz stworzyli poruszający duet, otwierający projekt FONOBO Mixer. Po utworze Sam na sam – trzy razy “tak” dla tej inicjatywy. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →