fot. materiały promocyjne, źródło: Instagram Palucha

Podwójnie diamentowy Paluch. Poznaniak otrzymał najwyższe polskie wyróżnienie sprzedażowe


09 listopada 2022

Podziel się newsem:

Związek Producentów Audio Video przyznał kolejne wyróżnienia, w tym te najwyższe. Wśród czterech tytułów aż dwa należą do Palucha.

Paluch sprzedał setki tysięcy egzemplarzy płyt

Dziś Związek Producentów Audio Video zaktualizował listę wyróżnień sprzedażowych w naszym kraju. Pojawiło się sporo zarówno Złotych, jak i Platynowych Płyt. Pojawiły się również aż cztery diamentowe certyfikaty, czyli najwyższa forma docenienia w Polsce. Aby rodzimy artysta otrzymał Diamentową Płytę, musi sprzedać ponad sto pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy danego krążka lub udowodnić przychód w wysokości pół miliona złotych w przypadku singli.

Zobacz: Paluch z kolejną setką na koncie. To już trzeci teledysk przekraczający ten próg

Dziś diamentowym singlem został Blask ReTo. Podwójnie diamentowy jest z kolei Disney od Kizo. Pozostałe dwie pozycje należą do Palucha. Szef Biura Ochrony Rapu sprzedał sto pięćdziesiąt tysięcy egzemplarzy Ostatniego krzyku osiedla i dokładnie tyle samo Czerwonego dywanu. Pierwsze z wymienionych wydawnictw ukazało się na rynku w listopadzie 2016 roku. Drugi materiał – w grudniu dwa lata później.

Paluch – Ostatni Krzyk Osiedla – odsłuch albumu

Kto jeszcze oprócz Paluszaka?

Pierwszym twórcą ze środowiska rapowego, któremu wręczono powyższe wyróżnienie, jest Donatan. Producent otrzymał je za Równonoc. Jak na razie Paluch ma na koncie tyle samo Diamentowych Płyt, co Popek i Mata. Monsterowi udało się to za sprawą Królów Życia z Gangiem Albanii oraz Króla Albanii w duecie z Matheo. Zawodnik SBM Label pokrył diamentem 100 dni do matury i Młodego Matczaka.

Pozycję rekordzisty niezmiennie zajmuje Quebonafide. Grabowski ma na koncie aż trzy diamentowe certyfikaty: za sprzedaż Egzotyki, Romantic Psycho i Somy 0,5 mg w duecie z Taco Hemingwayem. Oprócz wymienionych diamentowym albumem może pochwalić się także Sobel dzięki Pułapce na motyle.

Taconafide – Soma 0.5 mg – odsłuch albumu

Związek Producentów Audio Video przyznał kolejne wyróżnienia, w tym te najwyższe. Wśród czterech tytułów aż dwa należą do Palucha. Zobacz także Jeffrey Dahmer: 5 piosenek, w których wspomniano seryjnego mordercę TVP miało propozycję wyprodukowania „Wiedźmina”, zanim projekt trafił do Netflixa Christian Bale: Jeśli dostajesz w Hollywood rolę, to tylko dlatego, że DiCaprio ją wcześniej odrzucił […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →