kadr z filmu "Piosenki o miłości"

Piosenki o miłości” – film, jak indie pop. Ekranowy debiut Justyny Święs


05 stycznia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Już wkrótce do kin trafi film Piosenki o miłości – reżyserski debiut Tomasza Habowskiego. Synestezyjne połączenie kina z muzyką wraz z najlepszą obsadą to tegoroczne must see. Nie przegapcie!

Piosenki o miłości i odsłonięte karty

W grudniu zeszłego roku na łamach Rytmy.pl. wspominaliśmy o tym projekcie. Prawie trzynaście miesięcy temu zakończyły się zdjęcia do filmu Tomasza Habowskiego, o którym wówczas wiedzieliśmy… niewiele. Ujawniono kilka zdjęć z planu, zdradzono obsadę (i specjalnych gości, jak Krzysztof Zalewski) oraz producentkę – Martę Szarzyńską z KINHOUSE STUDIO. Niezależne, mikrobudżetowe kino w czarno-białym formacie, furora na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych – mainstreamowego hitu z tego nie będzie, lecz obraz zdecydowanie warty obejrzenia? Jak najbardziej.

„Piosenki o miłości” okazały się największym przebojem ostatniego festiwalu w Gdyni. Debiut Tomasza Habowskiego to mocny, nowy głos polskiego kina. Słodko-gorzki jak najlepszy indie popowy kawałek i uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Romantyczne „Piosenki…” zachwycą z pewnością fanów „Frances Ha”, „Once” czy „Przed wschodem słońca”.

– głosi notka prasowa

Przeczytaj: Krzysztof Zalewski, Justyna Święs i Ofelia w filmie „Piosenki o miłości” – zdjęcia dobiegły końca

Piosenki o miłości justyna świes zalewski ofelia
kadr z filmu

Muzyczny dramat w kinach już wkrótce

Dokładna data premiery filmu nie jest jeszcze znana. Gutek Film, czyli dystrybutor produkcji zapewnia, że obraz wejdzie do kin w pierwszym kwartale tego roku.

Ona jest dziewczyną z bloku w małym mieście, on pochodzi z zamożnej, znanej warszawskiej rodziny. Ona kelneruje i śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Poznają się, gdy ona obsługuje przyjęcie, na którym on się bawi. Połączy ich miłość do muzyki, rozdzielą ambicje i marzenia. Kruche uczucie, które rodzi się między nimi, cały czas wystawiane jest na próbę: ona wciąż przed nim ucieka, on potrafi łgać jak z nut. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis?

Film Tomasza Habowskiego to także opowieść o kobiecej walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Debiutująca w kinie wokalistka The Dumplings, Justyna Święs, wykreowała postać, która łączy niesamowity talent z równie potężnym brakiem wiary w siebie. Ale „Piosenki o miłości” śpiewane są w duecie: Święs i świetny w roli pogubionego chłopaka Tomasz Włosok („Boże Ciało”, „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”) tworzą elektryzującą parę, między którą emocje przeskakują jak iskry. Wokół nich orbitują gwiazdy sceny i ekranu, między innymi Andrzej Grabowski, Patrycja Volny, Krzysztof Zalewski, Iga „Ofelia” Krefft. Fantastyczną muzykę do filmu skomponował Kamil Holden Kryszak, współpracujący z Marceliną czy duetem Karaś/Rogucki.

– czytamy w informacji prasowej.

Piosenki o miłości (2021) oficjalny zwiastun

Już wkrótce do kin trafi film Piosenki o miłości – reżyserski debiut Tomasza Habowskiego. Synestezyjne połączenie kina z muzyką wraz z najlepszą obsadą to tegoroczne must see. Nie przegapcie! Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →