Pierwszy rapowy weekend w Poznaniu za nami


21 czerwca 2021

Podziel się newsem:

Stęsknieni za koncertami, w tym przypadku, tymi rapowymi, nareszcie powrócić możemy do tej formy kontaktu z muzyką. Bardzo dobrą okazją ku temu był miniony weekend. Pod warunkiem, że spędziło się go na przykład w Poznaniu. W stolicy Wielkopolski raperzy grali bowiem od piątku do niedzieli!

Jako pierwszy ogień rozpalił Sarius

Poznański weekendowy maraton koncertowy rozpoczął się w piątek wieczorem na Nocnym Targu Towarzyskim. Zaproszenie od agencji Winiary Bookings, by wystąpić w tym właśnie miejscu przyjął bowiem Sarius. Sztuka zagrana tego dnia otworzyła jednocześnie trasę koncertową rapera z Częstochowy związanej z promocją nowego albumu. A ten, zatytułowany Antihype 2, ukaże się już w tym tygodniu! Na piątkowym koncercie nie mogło zatem zabraknąć utworów z nadchodzącej solówki Mariusza. A te Sarius wymieszał z kawałkami starszymi, dobrze już publiczności znanymi, przy których wszyscy zebrani pod sceną, mogli sobie trochę gardeł zedrzeć. Sam raper znany z doskonałego kontaktu z fanami, poszczególne utworu przerywał rozmowami z uczestnikami koncertu. I był tego dnia wyjątkowo rozgadany! Piątkowy występ Sariusa na pewno uznać można za ten z kategorii udanych.

Sarius – Zapomnij O Mnie

Sobotnia F A L A pod Stadionem

W upalną sobotę 19 czerwca, obecność w Poznaniu odnotował z kolei Guzior. Koncert na Skwerze Play był pierwszą okazją, by w stolicy Wielkopolski usłyszeć numery z ubiegłorocznego albumu Pleśń. Ze sceny poleciały więc wszystkim doskonale znane bangery, jak F A L A, BLUEBERRY czy TRAPSTAR. Hitowe single z poprzednich płyt również w sobotę poleciały ze sceny pod Stadionem. Mowa tu, przede wszystkim, o kawałku Płuca Zlepione Topami, który zagrano również na bis. Małe zastrzeżenia można mieć można jedynie do frekwencji wśród publiczności. Tutaj na przeszkodzie stanąć mogła reprezentacja Polski w piłkę nożną grająca tego dnia z Hiszpanią. A i sam Guzior sprawiał niestety wrażenie, jakby myślami był bardziej na rozgrywkach Euro, niż na swoim koncercie…

Guzior – F A L A

Każdy Blok na koncercie Palucha

O problemach z frekwencją nie było natomiast mowy dzień później, na koncercie Palucha. Mimo, że termin występu szefa BOR Records w Poznaniu był przekładany, a ostatecznie zaplanowany został na niedzielę, to kto jak kto, ale Palec w swoim mieście na słuchaczy liczyć może zawsze! Nie przeszkodził żar lejący z się z nieba, dość wczesna godzina rozpoczęcia, czy piłkarskie zmagania. Wczoraj, również na Skwerze Play, by na żywo sprawdzić listopadowe NADCIŚNIENIE rapera zjawiły się tłumy. I w tym przypadku również, oprócz numerów z najnowszego albumu, usłyszeć mogliśmy te doskonale już znane, których wyświetlania na YouTube liczy się w kilkudziesięciu milionach odtworzeń. Poleciało zatem i OKO, i Szaman, a także Balans, Cardio, czy Drugi Brzeg. Nie zabrakło też najnowszego singla Palucha, czyli wypuszczonego przed dwoma tygodniami kawałka Każdy Blok. Wszyscy stęsknieni za wykonywanymi na żywo bangerami Palucha powinni czuć się usatysfakcjonowani.

Paluch – Każdy Blok

I jak to wszystko wyszło?

Temat koncertów jest obecnie tematem nieco kłopotliwym. Mogą wszakże być one organizowane z zachowaniem obecnie panujących przepisów i obostrzeń. Jednym z nich jest oczywiście nakaz przeprowadzania ich na świeżym powietrzu. Przy obecnej pogodzie – rozwiązanie raczej nikomu nie przeszkadza. Gorzej sprawa wygląda jednak z czasem ich trwania, a precyzyjniej, godziny ich zakończenia, która nie może być późniejsza niż 22.00. Przynajmniej jest tak w przypadku miejscówki Skwer Play, gdzie w sobotę zagrał Guzior, a w niedzielę Paluch. Finalnie zatem koncerty te rozpoczęły się o 20.00, a o 21.00 było już niestety po wszystkim. Największym mankamentem takiego rozwiązania jest granie jeszcze przy świetle dziennym i w wysokiej temperaturze… Wyjątkiem był koncert Sariusa, który o 21.00 dopiero się rozpoczynał.

Piątkowe wydarzenie na Nocnym Targu Towarzyskim z całego, poznańskiego weekendu na rapie, wyróżnia się jeszcze jednym aspektem. A jest nim oprawa wizualna! Mimo, że Sarius miał do dyspozycji najmniejszą wymiarowo scenę, a technika na niej usytuowana była mniej zaawansowana niż w przypadku koncertów na Skwerze Play, to efekt, jaki otrzymali zebrani pod sceną uczestnicy koncertu był powalający. Gra świateł jaką zaserwowano nam podczas koncertu Sariusa zasługuje bowiem na osobne słowa uznania! Zwłaszcza, jeśli porównamy je z tym, co otrzymaliśmy zarówno na koncercie Guziora i Palucha. Ustawienie automatu na zasadzie prawo-lewo, mając do dyspozycji tak dużą scenę i zawieszone na niej oświetlenie to wizualny grzech. Przynajmniej w mojej opinii, jako osoby uczestniczącej we wszystkich trzech koncertach. Panowie, wiało nudą, a nie musiało! Mogło to wszystko wyjść znacznie lepiej!

Lato w Plenerze – rapowe koncerty – bilety

Podczas cyklu Lato w Plenerze w różnych miastach Polski odbędą się rapowe koncerty. Wystąpią m.in. donGURALesko, Guzior, Paluch, Kabe, Reto i inni. Bilety znajdziecie na stronie Biletomat.pl.

W stolicy Wielkopolski w ostatnich dniach koncerty zagrali Sarius, Guzior oraz Paluch.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Lato w Plenerze | rapowe koncerty

Biletomat.pl
35 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.


Imprezy blisko Ciebie w Tango App →