fot. kadr z filmu „Oppenheimer”

Christopher Nolan zrekonstruował wybuch bomby atomowej w „Oppenheimerze” bez CGI


13 grudnia 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Najnowszy film Christophera Nolana, Oppenheimer, trafi do kin w przyszłym roku. Reżyser pochwalił się, że udało mu się odtworzyć wybuch atomowy bez użycia CGI.

Christopher Nolan woli prawdziwe wybuchy niż CGI

Christopher Nolan stara się udowodnić, że współczesne kino nie potrzebuje aż tylu efektów komputerowych. Na łamach najnowszego wydania magazynu „Total Film” ujawniono nie tylko nowe zdjęcia z planu. Reżyser opowiedział m.in., że na potrzeby filmu, wspólnie z firmą Kodak, musiał stworzyć nowy rodzaj taśmy filmowej, stosowanej w kamerach IMAX. Jak się bowiem okazuje, produkcja opowiadająca o konstruktorze bomby atomowej nie będzie w całości czarno-biała, co sugerowały pierwsze teasery i fotosy z planu. Nolan pochwalił się również jednym z osiągnięć na planie Oppenheimera.

Zobacz: Cillian Murphy jako Oppenheimer w pierwszym teaserze filmu biograficznego

Ekipie produkcyjnej udało się zrekonstruować wybuch bomby atomowej bez użycia CGI, czyli udziału efektów komputerowych. Nolan przyznaje, że nie było to łatwe zadanie oraz wyróżnił Andrew Jacksona, który nadzoruje specjalistów od efektów wizualnych:

Sądzę, że odtworzenie testu Trinity [podczas którego zdetonowano bombę „Gadget” – przyp. red.] bez użycia CGI było ogromnym wyzwaniem. Andrew Jackson, kierownik ds. efektów wizualnych, który jest z nami od bardzo wczesnego etapu, sprawdzał, w jaki sposób możemy praktycznie wykonać wiele elementów. Od przedstawienia dynamiki i fizyki kwantowej, do samego testu. Pojechaliśmy do Nowego Meksyku, gdzie znaleźliśmy szaloną pogodę, niezbędną dla naszych ujęć. Mieliśmy przed sobą duże wyzwanie

– wyznał reżyser.

Premiera filmu w 2023

Nadchodzące dzieło Christophera Nolana ukaże się 20 lipca przyszłego roku na całym świecie. Dzień później film trafi także do polskich kin. Dzieło przybliży historię Roberta Oppenheimera – amerykańskiego fizyka odpowiedzialnego za opracowanie pierwszej bomby atomowej. W roli naukowca zobaczymy Cilliana Murphy’ego, znanego m.in. z Peaky Blinders i innych filmów Nolana (Incepcji, Dunkierki i trylogii Batman).

W filmie wystąpią też Emily Blunt, która wcieli się w postać Katherine Oppenheimer, Matt Damon jako Leslie Groves czy Robert Downey Jr. odgrywający Lewisa Straussa.

Najnowszy film Christophera Nolana, Oppenheimer, trafi do kin w przyszłym roku. Reżyser pochwalił się, że udało mu się odtworzyć wybuch atomowy bez użycia CGI. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →