okładka „Ferdenheimera”

„Oppenheimer” opowiedziany kadrami ze „Świata według Kiepskich”. Nie, to nie żart


17 sierpnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

Użytkownik YouTube’a Kaka Projects stworzył Ferdenheimera. Oppenheimera opowiedzianego scenami ze Świata według Kiepskich.

31 odcinków Kiepskich wystarczy, by opowiedzieć Oppenheimera

Przed wami kolejna krótka historia o tym, że kreatywność ludzka nie zna granic. Łączenie dwóch uniwersów filmowych/serialowych w jeden film jest zjawiskiem w zasadzie tak starym jak YouTube. Każdy z was musiał kiedyś natrafić na przeróbkę filmu animowanego z podłożonymi dialogami z polskich filmów. Nie wymagało to specjalnych umiejętności, a jedynie odrobinę kreatywności. Niektórzy sztukę przeróbek przenieśli na wyższy poziom. Należy do nich osoba, lub osoby stające za kontem Kaka Projects na platformie YouTube.

Sprawdź także: „Świat według Kiepskich”, ale to bajka Disneya

To im zawdzięczamy m.in. kultowe w pewnych kręgach filmy GTA San Domierz czy Stranger Things ale to Kiepscy | Kiepskie Things. Najnowsza produkcja Kaka Projects również opiera się na scenach z serialu Świat Według Kiepskich, jednak tym razem posłużyły one do opowiedzenia fabuły Oppenheimera. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak. I nie, nie ma tu mowy o AI. Ferdenheimer (bo tak ochrzczony został projekt) składa się z fragmentów aż 31 odcinków Świata Według Kiepskich. Musiało to z pewnością kosztować ogrom pracy, choć praca polegająca na oglądaniu tego kultowego serialu należy raczej do tych przyjemnych. No i efekt końcowy jest wart każdej minuty spędzonej na przygotowywaniu tego materiału. To co, chcecie się dowiedzieć, jak Ferdynand Kiepski został ojcem bomby atomowej?

FERDENHEIMER | Kiepski Oppenheimer

Użytkownik YouTube’a Kaka Projects stworzył Ferdenheimera. Oppenheimera opowiedzianego scenami ze Świata według Kiepskich. Zobacz także Posłuchajcie tych 7 raperek, które rozkręciły się w 2023 roku 20 seriali, do których planujemy „kiedyś wrócić” Symulator przetrwania w Polsce lat 90. Gra, na którą warto czekać 31 odcinków Kiepskich wystarczy, by opowiedzieć Oppenheimera Przed wami kolejna krótka historia […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →