kadr z serialu i filmu na kanale Trojtek

Świat według Kiepskich”, ale to bajka Disneya


26 kwietnia 2023

Obserwuj nas na instagramie:

W kiepskim świecie Kiepskie sprawy, a w wirtualnym świecie Kiepscy w wersji Disneya. Fan słynnego serialu komediowego Świat według Kiepskich przedstawił animowane wersje głównych bohaterów produkcji.

Animowany Świat według Kiepskich

Po śmierci Ryszarda Kotysa i Dariusza Gnatowskiego, czyli serialowego Mariana Paździocha i Arnolda Boczka, trudno było sobie wyobrazić kolejne odcinki Świata według Kiepskich. Polsat zdecydował, że jedna z najdłużej emitowanych produkcji w polskiej telewizje zniknie z anteny. Z okazji zakończenia serialu na platformie telewizji pojawił się specjalny odcinek, w którym przy głównym bohaterze Ferdku Kiepskim (Andrzej Grabowski) pojawiają się zmarli koledzy. Jak nagrano materiał? Aktorzy zostali wygenerowani dzięki technologii deepfake, czyli sztucznej inteligencji, która prześledziła wygląd i ruch postaci, żeby odtworzyć scenę z ich udziałem.

świat według kiepskich książka
„Świat według Kiepskich”

Teraz pojawiły się kolejne, tym razem nieoficjalne materiały, które chcą upamiętnić kultowy serial. Na kanale youtube’owym Trojtka możemy obejrzeć film, który pokazuje Świat według Kiepskich w „disneyowskiej” wersji. Ferdek, Halinka, Paździoch, Boczek, Helena, Mariola, Waldek, Babka i niektóre poboczne postacie zostały zaprezentowane razem z głosami aktorów. Zobaczcie efekty.

Wyobraźnia świata wirtualnego

Wszyscy wiemy, że nie ma w tym kraju pracy dla ludzi z wykształceniem Ferdka Kiepskiego. Okazuje się, że na dodatek w XXI wieku coraz częściej nie ma jej dla innych ludzi, bo animacje wykonuje za nas sztuczna inteligencja. Jak zauważyli komentujący film na kanale youtubera, jest to dzieło AI. Przeróbki różnych seriali i filmów pojawiają się regularnie w sieci i robią furorę. Możecie posłuchać również wygenerowany singiel Drake’a i The Weeknd, który według fanów jest lepszy niż większość oryginałów, a także kultowego Shreka w wersji dark fantasy. A to wszystko niemal prawie jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki. No, tylko chodzi o kilka kliknięć i komend, które na razie dalej musi robić człowiek.

W kiepskim świecie Kiepskie sprawy, a w wirtualnym świecie Kiepscy w wersji Disneya. Fan słynnego serialu komediowego Świat według Kiepskich przedstawił animowane wersje głównych bohaterów produkcji. Zobacz także Zespół Måneskin zagrał w Polsce. Zobaczcie nasze zdjęcia z koncertu! Córy: „Dziewczyny mogą robić coś razem i nie musi być w tym toksycznej rywalizacji” Nowe seriale, których […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →