fot. Roy Rochlin

Cillian Murphy na pierwszym zdjęciu z filmu Christophera Nolana„Oppenheimer”


23 lutego 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W stanie Nowy Meksyk rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Zobaczcie, jak w tytułowej roli prezentuje się Cillian Murphy.

Robert Oppenheimer z bliska

Oppenheimer będzie biograficznym filmem opowiadającym o Robercie Oppenheimerze – jednym z najważniejszych fizyków nie tylko XX wieku, ale i historii w ogóle. Naukowiec kierował Projektem Manhattan i z tego względu nazywany jest ojcem bomby atomowej. Produkcja została oparta o biograficzną książkę Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Christopher Nolan.

W roli głównej zobaczymy Cilliana Murphy’ego, który już po raz szósty połączył siły z Christopherem Nolanem. Panowie poprzednio spotkali się przy okazji Dunkierki, Incepcji i trylogii z Batmanem.

Zawsze chętnie wspomogę Chrisa, niezależnie od skali filmu. Dzwoni i jestem. Czy to nie wspaniałe, że twórcy filmowi nadal robią wymagające produkcje, nie wpisując się w system działania studia i kręcą na tradycyjnej taśmie, zamiast w formacie IMAX? Uważam, że Chris jest z tego dumny. On, Paul Thomas Anderson i Quentin Tarantino, są fantastycznymi filmowcami tworzącymi wspaniałe filmy na dużą skalę.

– powiedział Murphy w wywiadzie dla The Guardian

Aktor odniósł się również do postaci Roberta Oppenheimera, porównując go do Thomasa Shelby’ego z Peaky Blinders.

Interesuje mnie zarówno on, jak i to, jak stworzenie bomby atomowej potrafi wpłynąć na człowieka. Mechanizmy tego wpływu nie są dla mnie – nie mam odpowiedniej zdolności intelektualnej, żeby je pojąć, ale takie pełne sprzeczności postacie są fascynujące. Tommy Shelby też jest taką sprzecznością. Ludzie się z tym utożsamiają, bo każdy z nas ma w swojej głowie różne sprzeczności.

– dodał Brytyjczyk

Zdjęcia do Oppenheimera ruszyły, a studio podzieliło się pierwszym zwiastunem tego, jak w głównej roli prezentuje się Murphy.

Cillian Murphy na pierwszym zdjęciu z filmu Christophera Nolana - „Oppenheimer”
fot. Universal Pictures

Oppenheimer w doborowym towarzystwie

Do gwiazdorskiej obsady Oppenheimera dołączył również Kenneth Branagh, dla którego będzie to już trzeci, po Dunkierce i Tenet, film z Christopherem Nolanem. Mówiąc gwiazdorska obsada, mam na myśli taką, w skład której wchodzą już Emily Blunt, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Josh Hartnett, Matt Damon, Rami Malek, Jack Quaid, Dane DeHaan, Alden Ehrenreich, Dylan Arnold, Benny Safdie i Matthew Modine. Trzeba przyznać, że Christopher Nolan zebrał całkiem mocną ekipę. Oppenheimer ma trafić do kin 21 lipca 2023 roku. Czekacie? Który film Nolana uważacie za najlepszy?

W stanie Nowy Meksyk rozpoczęły się zdjęcia do nowego filmu Christophera Nolana – Oppenheimer. Zobaczcie, jak w tytułowej roli prezentuje się Cillian Murphy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →