fot. BBC

Cillian Murphy weźmie udział w filmie “Peaky Blinders”, “jeśli jest jeszcze coś do opowiedzenia”


13 czerwca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Finałowy sezon serialu Peaky Blinders pojawił się niedawno na Netflixie. W jednym z ostatnich wywiadów Cillian Murphy wyznał, jakie są szanse jego pojawienia się w filmie, który zwieńczy historię znaną z sześciu sezonów.

Cillian Murphy o powrocie Thomasa Shelby’ego w filmie o Peaky Blinders

10 czerwca na Netflixie ukazał się szósty, ostatni sezon Peaky Blinders. Tuż przed premierą w serwisie streamingowym (od lutego serial emitowany był na antenie BBC) serwis Deadline opublikował wywiad z Cillianem Murphym. Aktor od początku wcielał się w postać Tommy’ego Shelby’ego. W trakcie rozmowy Murphy’ego zapytano o jego potencjalny udział w filmie. Serialowy przywódca tytułowego gangu nie krył entuzjazmu w odniesieniu do tego pomysłu.

Zobacz: Peaky Blinders dobiega końca, jednak twórca serialu zostaje w Birmingham za sprawą nowego projektu

Byłbym tak samo podekscytowany, jak każdy inny, kto czytałby scenariusz. Ale myślę, że to dobrze dla wszystkich, aby mieć trochę przerwy. To zawsze jest zdrowe. Wtedy możemy się przegrupować. Steve [Knight, autor serialu – przyp. red.] jest niezwykle zajętym i wymagającym pisarzem, ale wiem, że uwielbia pisanie Peaky Blinders ponad wszystko. Myślę więc, że kiedy nadejdzie czas, gdy będzie trzeba opowiedzieć więcej historii, będę tam.

– powiedział
tommy shelby peaky blinders
Cillian Murphy jako Tommy Shelby, fot. Netflix

Serwis NME przypomina, że wspomniany przez Murphy’ego Stephen Knight już wiosną tego roku zapewniał, że wie, jak będzie wyglądać film.

Wiem dokładnie, jaką historię opowiem i właśnie ją piszę. To bardzo specyficzna opowieść, oparta na faktach z II Wojny Światowej. Opowiem ją w charakterystyczny dla Peaky Blinders sposób.

– zapewniał.

Twórca serialu zdradził również, że nowe postaci, które pojawiły się w szóstym sezonie, będą miały wpływ na wygląd filmu.

W szóstym sezonie wprowadzamy nowe pokolenie i to właśnie oni będą częścią tego, co wydarzy się w filmie. Myślę, że chodzi o znalezienie takich aktorów, których po prostu oglądasz i myślisz sobie: no i proszę. Oto przyszłość.

Peaky Blinders – oficjalny zwiastun szóstego sezonu

Finałowy sezon serialu Peaky Blinders pojawił się niedawno na Netflixie. W jednym z ostatnich wywiadów Cillian Murphy wyznał, jakie są szanse jego pojawienia się w filmie, który zwieńczy historię znaną z sześciu sezonów. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →