fot. BBC

„Peaky Blinders” dobiega końca, jednak twórca serialu zostaje w Birmingham za sprawą nowego projektu

Podziel się newsem:

Steven Knight, twórca serii Peaky Blinders, ma kolejny pomysł na serial. Tym razem akcja zostanie osadzona w drugiej połowie XX wieku.

Steven Knight rozpoczął prace nad kolejnym projektem

Już wkrótce serial Peaky Blinders dobiegnie końca. Produkcja opowiadająca o rodzinie Shelbych zakończy się po sześciu sezonach. Obecnie odcinki emitowane są na antenie BBC, jednak już 10 czerwca trafią one na Netflixa. W planach jest również filmowa kontynuacja serii. Akcję filmu osadzono w czasach II Wojny Światowej.

Twórca marki, Steven Knight, oprócz prac nad Peaky Blinders był zaangażowany po drodze w różne inne tytuły. Teraz filmowiec poinformował w rozmowie z Radio Times, że w planach ma kolejny serial. Jak już wiadomo, akcję osadzono na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku w Birmingham i Coventry. Pierwszy sezon ma składać się z sześciu epizodów.

To projekt, który jest mi bardzo bliski. Tworzę postacie i wątki, których akcja rozgrywa się na początku lat 80., ale mam nadzieję, że są one bardzo współczesne. Oczywiście ścieżka dźwiękowa będzie rewelacyjna.

– przekonuje Knight

Zobacz: Cillian Murphy odpowiedział, czy Tommy Shelby przeżyje ostatni sezon Peaky Blinders

Współpracownicy Knighta nie kryją podekscytowania. Dyrektor BBC Drama, Ben Irving, uznał, że kolejny serial twórcy Peaky Blinders będzie hitem. Z kolei Karen Wilson, producentka wykonawcza powstającego dzieła, pochwaliła Stevena za zaangażowanie.

Steven wykorzystał swoją wiedzę o tym czasie i miejscu do stworzenia oryginalnego i pełnego charakteru dramatu, którego tłem muzycznym jest ska i two-tone. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli zaprezentować widzom tę wyjątkową rzecz na antenie BBC.

– powiedział Irving

Pasja Stevena do tego projektu jest wyczuwalna, więc nie mogłabym być bardziej podekscytowana, że będę go realizować dla BBC One. Akcja rozgrywa się w West Midlands, w momencie prawdziwego kulturowego i historycznego postępu, fabuła będzie fascynująca, różnorodna, a do tego będzie miała porywającą ścieżkę dźwiękową.

– zachwyca się Wilson

Peaky Blinders – oficjalny zwiastun szóstego sezonu

Steven Knight, twórca serii Peaky Blinders, ma kolejny pomysł na serial. Tym razem akcja zostanie osadzona w drugiej połowie XX wieku. Zobacz także FiQuality to (nie)śmieszny żart, który czym prędzej powinien doczekać się puenty Ubisoft nie będzie mnie wodzić za nos. Powrót do korzeni „Assassin’s Creed” to zagrywka pod publiczkę Horrorcore cały czas w pełni […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →