fot. BBC

“Peaky Blinders” dobiega końca, jednak twórca serialu zostaje w Birmingham za sprawą nowego projektu

Obserwuj nas na instagramie:

Steven Knight, twórca serii Peaky Blinders, ma kolejny pomysł na serial. Tym razem akcja zostanie osadzona w drugiej połowie XX wieku.

Steven Knight rozpoczął prace nad kolejnym projektem

Już wkrótce serial Peaky Blinders dobiegnie końca. Produkcja opowiadająca o rodzinie Shelbych zakończy się po sześciu sezonach. Obecnie odcinki emitowane są na antenie BBC, jednak już 10 czerwca trafią one na Netflixa. W planach jest również filmowa kontynuacja serii. Akcję filmu osadzono w czasach II Wojny Światowej.

Twórca marki, Steven Knight, oprócz prac nad Peaky Blinders był zaangażowany po drodze w różne inne tytuły. Teraz filmowiec poinformował w rozmowie z Radio Times, że w planach ma kolejny serial. Jak już wiadomo, akcję osadzono na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych dwudziestego wieku w Birmingham i Coventry. Pierwszy sezon ma składać się z sześciu epizodów.

To projekt, który jest mi bardzo bliski. Tworzę postacie i wątki, których akcja rozgrywa się na początku lat 80., ale mam nadzieję, że są one bardzo współczesne. Oczywiście ścieżka dźwiękowa będzie rewelacyjna.

– przekonuje Knight

Zobacz: Cillian Murphy odpowiedział, czy Tommy Shelby przeżyje ostatni sezon Peaky Blinders

Współpracownicy Knighta nie kryją podekscytowania. Dyrektor BBC Drama, Ben Irving, uznał, że kolejny serial twórcy Peaky Blinders będzie hitem. Z kolei Karen Wilson, producentka wykonawcza powstającego dzieła, pochwaliła Stevena za zaangażowanie.

Steven wykorzystał swoją wiedzę o tym czasie i miejscu do stworzenia oryginalnego i pełnego charakteru dramatu, którego tłem muzycznym jest ska i two-tone. Jesteśmy zachwyceni, że będziemy mogli zaprezentować widzom tę wyjątkową rzecz na antenie BBC.

– powiedział Irving

Pasja Stevena do tego projektu jest wyczuwalna, więc nie mogłabym być bardziej podekscytowana, że będę go realizować dla BBC One. Akcja rozgrywa się w West Midlands, w momencie prawdziwego kulturowego i historycznego postępu, fabuła będzie fascynująca, różnorodna, a do tego będzie miała porywającą ścieżkę dźwiękową.

– zachwyca się Wilson

Peaky Blinders – oficjalny zwiastun szóstego sezonu

Steven Knight, twórca serii Peaky Blinders, ma kolejny pomysł na serial. Tym razem akcja zostanie osadzona w drugiej połowie XX wieku. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście Scyzoryka WROsound 2024. Zagrają m.in. Małpa, susk, Bisz i Kasia Lins Steven Knight rozpoczął […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →