fot. BBC

Akcent robi swoje. Amerykanie nie rozumieją dialogów z „Peaky Blinders”


26 lipca 2022

Podziel się newsem:

Peaky Blinders okazało się być dla Amerykanów serialem trudnym do zrozumienia ze względu na akcenty dialogów. Kłopotów przysparza także zrozumienie Toma Hardy’ego.

Z rozkazu Peaky Blinders: włączcie napisy

Platforma edukacyjna Preply przeprowadziła badanie dotyczące korzystania z funkcji napisów przez Amerykanów. W teście udział wzięło tysiąc dwieście osób. 72% respondentów wskazało, że używa napisów ze względu na zbyt dużą ilość dźwięków, przez co odpowiednio nie słychać kwestii mówionych. 61% stwierdziło, że problemem jest trudny do zrozumienia akcent. I to prowadzi nas do innego, dosyć ciekawego zestawienia. Jako serial, z którym mają największe kłopoty, badani najczęściej wskazywali Peaky Blinders. Jednocześnie aktorem, którego nie mogą zrozumieć, jest Tom Hardy. Raczej nie jest to przypadek, biorąc pod uwagę rolę Hardy’ego w produkcji. Dodajmy do tego jego interpretację Bane’a w filmie Mroczny Rycerz powstaje, postać Jamesa Delaneya w Tabu czy Stewarta Shortera w produkcji Stewart: Spojrzenie w przeszłość. Tuż za Peaky Blinders znalazł się brytyjski serial Derry Girls, a podium zamyka Gra o tron.

Akcent robi swoje. Amerykanie nie rozumieją dialogów z „Peaky Blinders”
fot. Preply

To nie koniec Peaky Blinders

Chociaż niedawno ukazał się ostatni, szósty sezon Peaky Blinders, to historia gangu z Birmingham jeszcze się nie zakończyła. Kropką nad „i” ma być film, którego akcja będzie dziać się w trakcie II wojny światowej, a wpływ na fabułę produkcji będą mieć nowe postacie wprowadzone w ostatnim sezonie serialu. Nie wiadomo jednak, czy na ekranie zobaczymy chociażby Cilliana Murphy’ego. Aktor niewiele wie o planach związanych z filmem.

Byłbym tak samo podekscytowany, jak każdy inny, kto czytałby scenariusz. Ale myślę, że to dobrze dla wszystkich, aby mieć trochę przerwy. To zawsze jest zdrowe. Wtedy możemy się przegrupować. Steve [Knight, autor serialu – przyp. red.] jest niezwykle zajętym i wymagającym pisarzem, ale wiem, że uwielbia pisanie Peaky Blinders ponad wszystko. Myślę więc, że kiedy nadejdzie czas, gdy będzie trzeba opowiedzieć więcej historii, będę tam

– mówił w czerwcu.

Sprawdź także: Kreskówki dla dorosłych nie tracą na popularności

Peaky Blinders okazało się być dla Amerykanów serialem trudnym do zrozumienia ze względu na akcenty dialogów. Kłopotów przysparza także zrozumienie Toma Hardy’ego. Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Mata przerwał wydawniczą ciszę! Co nowego wydał? Kuba Karaś i Mery Spolsky prezentują singiel „Bez wymówek” promujący kampanię Durex Z […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →