fot. BBC

Scenariusz filmowego „Peaky Blinders” jest już prawie gotowy


29 lipca 2022

Podziel się newsem:

Steven Knight, twórca serialu Peaky Blinders potwierdził, że kończy już pisać scenariusz do filmu o gangu z Birmingham, który ma być zwieńczeniem całej historii. Czego spodziewać się po produkcji?

Filmowe Peaky Blinders bliżej niż dalej

Koniec serialu Peaky Blinders nie oznacza jeszcze końca historii gangu z Birmingham. W przygotowaniu jest jeszcze pełnometrażowy film, który będzie oparty na prawdziwych wydarzeniach z drugiej wojny światowej. Twórca serialu i filmu Steven Knight zdradził, że prace nad scenariuszem są już na ukończeniu.

Jestem w trakcie pisania scenariusza i w zasadzie to już prawie go ukończyłem. Potem zabieramy się za kręcenie. Zacząłem już dogadywać się z filmowymi i telewizyjnymi studiami w dzielnicy Digbeth w Birmingham. Będziemy kręcić również w terenie. Digbeth i Small Heath to miejsca, które odwiedziliśmy wraz z Peaky Blinders, więc można powiedzieć, że serial wraca do domu.

W filmie pojawi się parę znajomych twarzy. Będzie także kilka nowych postaci, które jak mam nadzieję, sprawią małą niespodziankę.

zdradził Steven Knight

Wygląda na to, że słowa Knighta z października 2021 roku znajdą potwierdzenie już niedługo. Twórca zapowiadał wówczas, że w przeciągu następnych osiemnastu miesięcy rozpoczną się zdjęcia do filmowego Peaky Blinders.

Sprawdź także: Akcent robi swoje. Amerykanie nie rozumieją dialogów z Peaky Blinders

Cillian Murphy ponownie jako Tommy Shelby?

A co z udziałem Cilliana Murphy’ego? Aktor wcielający się w Thomasa Shelby’ego, głównego bohatera Peaky zdradził w czerwcu, że jak na razie nie ma on żadnych informacji na temat swojego udziału w filmie.

Byłbym tak samo podekscytowany, jak każdy inny, kto czytałby scenariusz. Ale myślę, że to dobrze dla wszystkich, aby mieć trochę przerwy. To zawsze jest zdrowe. Wtedy możemy się przegrupować. Steve [Knight, autor serialu – przyp. red.] jest niezwykle zajętym i wymagającym scenarzystą, ale wiem, że uwielbia pisanie Peaky Blinders ponad wszystko. Myślę więc, że kiedy nadejdzie czas, gdy będzie trzeba opowiedzieć więcej historii, będę tam.

Jak jednak doskonale wiemy, informacje takie należy traktować z pewnym dystansem ze względu na fakt, że aktorzy często nie chcą zdradzać swojego udziału w produkcjach, jeśli nie zostało to wcześniej ogłoszone. Wiele mogło się również od tej wypowiedzi pozmieniać. Pozostaje nam czekać.

Peaky Blinders
fot. BBC

Steven Knight, twórca serialu Peaky Blinders potwierdził, że kończy już pisać scenariusz do filmu o gangu z Birmingham, który ma być zwieńczeniem całej historii. Czego spodziewać się po produkcji? Zobacz także Eksperymenty z „gumkami”. Zderzyliśmy mity związane z używaniem prezerwatyw z rzeczywistością! Beefy między raperami są przereklamowane. KęKę dissuje producenta samochodów Kuba Karaś i Mery […]

Wiemy, gdzie są najlepsze koncerty. Sprawdź!

Biletomat.pl
20 PLN
Jak kupić bilet?

Po kliknięciu "Kup bilet" przeniesiesz się do strony internetowej oficjalnego dystrybutora biletów i na jego stronie dokonasz zakupu.

Bezpieczne zakupy u oficjalnych dystrybutorów

Zakup biletu odbywa się na stronie oficjalnego dystrybutora biletów. Pamiętaj o tym, że jeżeli miejsca są numerowane, a bilety sprzedaje kilka firm, to każda z nich udostępnia inną pulę miejsc do wyboru.

Polub Rytmy.pl na Facebooku:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →