kadr ze zwiastuna filmu „Oppenheimer”

Cillian Murphy jako „Oppenheimer” w pierwszym teaserze filmu biograficznego


29 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

W Internecie zadebiutował pierwszy teaser biograficznego filmu Oppenheimer. W główną rolę w obrazie Christophera Nolana wciela się Cillian Murphy.

Oppenheimer z bliska

Oppenheimer będzie biograficznym filmem opowiadającym o Robercie Oppenheimerze – jednym z najważniejszych fizyków nie tylko XX wieku, ale i historii w ogóle. Naukowiec kierował Projektem Manhattan i z tego względu nazywany jest ojcem bomby atomowej. Produkcja została oparta na biograficznej książce Amerykański Prometeusz. Triumf i tragedia Roberta Oppenheimera autorstwa Kaia Birda oraz Martina J. Sherwina, a za scenariusz i reżyserię odpowiada Christopher Nolan. W roli głównej zobaczymy Cilliana Murphy’ego, który już po raz szósty połączył siły z Christopherem Nolanem. Panowie poprzednio spotkali się przy okazji Dunkierki, Incepcji i trylogii z Batmanem.

Zawsze chętnie wspomogę Chrisa, niezależnie od skali filmu. Dzwoni i jestem. Czy to nie wspaniałe, że twórcy filmowi nadal robią wymagające produkcje, nie wpisując się w system działania studia i kręcą na tradycyjnej taśmie, zamiast w formacie IMAX? Uważam, że Chris jest z tego dumny. On, Paul Thomas Anderson i Quentin Tarantino są fantastycznymi filmowcami, tworzącymi wspaniałe filmy na dużą skalę.

mówił Murphy o swojej roli

Aktor porównywał również postać Roberta Oppenheimera do Thomasa Shelby’ego, w którego wcielał się w serialu Peaky Blinders.

Interesuje mnie zarówno on, jak i to, jak stworzenie bomby atomowej potrafi wpłynąć na człowieka. Mechanizmy tego wpływu nie są dla mnie – nie mam odpowiedniej zdolności intelektualnej, żeby je pojąć, ale takie pełne sprzeczności postacie są fascynujące. Tommy Shelby też jest taką sprzecznością. Ludzie się z tym utożsamiają, bo każdy z nas ma w swojej głowie różne sprzeczności.

Sprawdź także: Jest pierwszy trailer Blondynki, filmu biograficznego o Marilyn Monroe

Christopher Nolan zebrał w filmie Oppenheimer całkiem konkretną obsadę. Oprócz Murphy’ego, na ekranie pojawią się Emily Blunt, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Josh Hartnett, Matt Damon, Rami Malek, Jack Quaid, Dane DeHaan, Alden Ehrenreich, Dylan Arnold, Benny Safdi, Matthew Modine, Kenneth Branagh, Jason Clarke, David Dastmalchian czy Gary Oldman. Produkcja trafi na ekrany 21 lipca 2023. Do premiery został prawie rok, jednak już teraz za sprawą pierwszego teasera możemy podejrzeć, czego się spodziewać.

Oppenheimer – zobacz teaser

W Internecie zadebiutował pierwszy teaser biograficznego filmu Oppenheimer. W główną rolę w obrazie Christophera Nolana wciela się Cillian Murphy. Zobacz także Nowe seriale, na które warto czekać w 2024 roku Hania Rani zagrała Tiny Desk Concert w ramach prestiżowej serii NPR „Pies i Suka”, czyli Ralph Kaminski i Mery Spolsky połączeni w remiksie Oppenheimer z […]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →