fot. Monika Chrustek

Open’er Festival 2022: ewakuacja, brak organizacji i kryzys wizerunkowy?


02 lipca 2022

Obserwuj nas na instagramie:

Trzeci dzień Open’er Festival 2022 raczej nie należał do udanych. Uczestnicy musieli opuścić teren festiwalu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Koncerty przesunięto lub definitywnie odwołano. Nie brakuje głosów krytykujących organizatorów za źle przeprowadzoną ewakuację.

Open’er przysporzy Alter Artowi jeszcze większy ból głowy?

Open’er Festival 2022 ma wyjątkowego pecha. Ze względów zdrowotnych swój występ musiała odwołać headlinerka Doja Cat, zaś w ostatniej chwili wizytę na Kosakowie anulować musieli The Chemical Brothers. Vecna rzucił klątwę na mieszkańców Hawkins, ale czyją ofiarą stał się Alter Art? Z pogodą oczywiście nie wygramy. Ze względu na burzę, organizatorzy podjęli decyzję o przerwaniu festiwalu i ewakuowaniu uczestników z terenu lotniska. No i właśnie na tym etapie nad Open’erem zebrało się jeszcze więcej czarnych chmur niż przed ewakuacją. Uczestnicy zarzucają organizatorom przede wszystkim nieodpowiedzialność, brak przepływu informacji oraz brak organizacji w działaniach ewakuacyjnych, w efekcie czego wielu festiwalowiczów po prostu nie wiedziało, co dalej robić.

Pomimo przerwania festiwalu, niektórzy z uczestników wykazali się błyskotliwym poczuciem humoru, komentując wydarzenia na Open’er Festival 2022 i być może poprawiając nieco nastrój tym, którzy byli zawiedzeni.

Po poprawie warunków pogodowych odbyła się część koncertów. Wystąpili między innymi Meek, Oh Why? czy Martin Garrix, który zgromadził pod sceną ogromny tłum i według opisów uczestników, zagrał koncert w pełnym wymiarze czasowym, nie ograniczając się jedynie do zwykłego, festiwalowego seta.

Sprawdź także: Opener Festival 2022 : „Kroplą deszczu spłynie twoja twarz, w tej kropli będę ja” [relacja]

Alter Art proponuje rozwiązanie

Pogoda niestety pokonała festiwalowiczów, jednak Alter Art już wyszedł im naprzeciw i zaproponował rekompensatę.

Szanowne Festiwalowiczki i Festiwalowicze.

W związku z bardzo trudną i niebezpieczną sytuacją pogodową, tymczasową ewakuacją, odwołaną częścią koncertów i zmianami w programie w dniu 1 lipca, wszystkie osoby, które kupiły bilety jednodniowe na 1 lipca, karnety weekendowe oraz karnety 4-dniowe otrzymają voucher, który będą mogli wykorzystać w ciągu najbliższych 3 lat do zakupu biletów na Open’era. Szczegóły podamy w przyszłym tygodniu. Za wszelkie niedogodności przepraszamy, ale bezpieczeństwo uczestników festiwalu jest najważniejsze.

Istnieje również druga możliwość (zamiast vouchera) – zamiana biletu jednodniowego z 1 lipca na bilet jednodniowy na sobotę, 2 lipca. Osoby, które posiadają opaskę na ręku i bilet na 1 lipca lub niezeskanowany bilet na 1 lipca mogą wziąć udział w festiwalu w sobotę. W tym celu należy przyjść dziś (2 lipca) do punktów wymiany biletów na opaski na terenie festiwalu, zlokalizowanych przy wejściu głównym lub wejściu od strony Kosakowa

czytamy w oświadczeniu.

Trzeci dzień Open’er Festival 2022 raczej nie należał do udanych. Uczestnicy musieli opuścić teren festiwalu ze względu na niesprzyjające warunki pogodowe. Koncerty przesunięto lub definitywnie odwołano. Nie brakuje głosów krytykujących organizatorów za źle przeprowadzoną ewakuację. Zobacz także Co obejrzeć po „Reniferku”? Te seriale powinny wam się spodobać Początki polskiego rapu: pierwsze kasety, dissy i nadejście […]


ZOBACZ: Open’er Festival 2022 – dzień trzeci [fotorelacja]

Obserwuj nas na instagramie:

Sprawdź także

Imprezy blisko Ciebie w Tango App →